Francja: policjanci pobici, gdy chcieli wylegitymować kobietę w burce

| 14 komentarzy|
image_pdfimage_print

W Marsylii pobito policjantów, którzy chcieli sprawdzić tożsamość kobiety idącej po ulicy w burce. Cztery osoby zostały zatrzymane, w tym dziewczyna, która dotkliwie pogryzła jednego z funkcjonariuszy.

Dwaj funkcjonariusze policji patrolujący ulice w dzielnicy położonej w pobliżu meczetu zauważyli kobietę z twarzą zakrytą burką. Zgodnie z przepisami chcieli ją wylegitymować. Młoda dziewczyna odmówiła pokazania dokumentów twierdząc, ze nie uznaje prawa francuskiego, po czym zaczęła przeraźliwie krzyczeć o pomoc.

W krótkim czasie na miejscu wydarzenia pojawiło się około pięćdziesięciu osób, które oświadczyły, że są u siebie i że tutaj policja nie rządzi. Kilku z nich rzuciło się na policjantów z pięściami, próbując powalić ich na ziemię. Jednemu z policjantów udało się wezwać pomoc.

Trzech mężczyzn i dziewczynę, która dotkliwie pogryzła policjanta w ramię zatrzymano, jednak sąd zdecydował się ich zwolnić co wywołało niezadowolenie związku zawodowego policjantów.

Związkowcy przyznają, że często policja rezygnuje z kontroli tożsamości kobiet, które wbrew prawu pokazują się w miejscach publicznych z zasłoniętymi twarzami w obawie przed podobnymi konfliktami.   

Więcej na: www.wp.pl

Chętnie nas czytasz?

Od 9 lat w Polsce informujemy o zagrożeniu politycznym islamem.
Dostarczamy unikalne treści, publikujemy teksty naukowe, bierzemy udział w konferencjach, a także wpływamy na inne media i polityków.
Dzięki wsparciu jesteśmy w stanie utrzymać niezależność i zrealizować nasz cel:

Demokratyczna Europa wolna od islamskiego fundamentalizmu.

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook

Komentarze