Francja ostrzega przed dżihadystami z Zachodu

Manuel Valls
| 5 komentarzy|
image_pdfimage_print

Minister spraw wewnętrznych Francji Manuel Valls ostrzega, że Europa może nie poradzić sobie z setkami dżihadystów wracających z walk w Syrii.

Manuel Valls
Manuel Valls

Valls powiedział, że istnieje możliwość ataków terrorystycznych ze strony setek europejskich bojowników, którzy wracają z Syrii. Jest to „największe jak dotąd zagrożenie, z którym musimy się zmierzyć. Europejczycy i Francuzi mogą nie poradzić sobie z tym zjawiskiem, biorąc pod uwagę jego skalę”, stwierdził.

Minister wystąpił z ostrzeżeniem po tym, jak dwóch francuskich piętnastolatków wyjechało w tym miesiącu walczyć w Syrii. Są to prawdopodobnie najmłodsi mieszkańcy Zachodu podróżujący do Syrii od czasu Arabskiej Wiosny, czyli rewolucji przeciw prezydentowi Assadowi, która przekształciła się w wojnę domową.

Perspektywa setek zaprawionych w walce ekstremistów wracających do Europy po przeszkoleniu z zakresu produkcji bomb i broni jest w ostatnich miesiącach poważnym powodem do niepokoju w krajach zachodniej Europy. Valls dodał, że liczba europejskich dżihadystów wyjeżdżających do Syrii wciąż rośnie.

Tłumaczenie: Agaxs

Źródło: www.telegraph.co.uk

 

Zmieniamy się!

Wkrótce nasza strona będzie dostarczała więcej unikalnych treści
W tym celu musimy też przebudować jej obecny wygląd.
Jeżeli jesteś z nami, czytasz nas, chcesz wesprzeć nasz rozwój kliknij link w prawym dolnym w rogu.
(Dopisek: „zmiana strony”)

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook