“Francja nie należy do Francuzów”. Imigranci okupują lotnisko Charles de Gaulle.

Największe lotnisko we Francji zostało w niedzielę zablokowane przez setki nielegalnych imigrantów, którzy domagali się spotkania z francuskim premierem.

Od 12 lat mówimy o islamie bez politycznej poprawności i bez demonizowania. Wesprzyj nas byśmy mogli dalej działać.  >>Wspieram<<


Filmiki zamieszczane na Twitterze pokazują około 500 imigrantów protestujących w Terminalu 2 na lotnisku Charlesa de Gaulle’a w Paryżu. Zablokowali dostęp pasażerom do odprawy lotniskowej. “Francja nie należy do Francuzów! Każdy ma prawo tu być!” – krzyczał do megafonu jeden z protestujących imigrantów.

Protest otoczony był przez oddziały prewencyjne policji wyposażone w sprzęt taktyczny. Demonstracja nie była zorganizowana przez samych imigrantów, ale przez organizację ich wspierającą – “La Chapelle Debout”, której członkowie nazywają się “Czarnymi kamizelkami”.

Domagają się od premiera Edouarda Phillippe’a zmiany polityki azylowej kraju oraz oczekują, że Air France nie będzie w żaden sposób “partycypować w deportacjach”. Grożą kontynuacją działań. Główne media zignorowały wydarzenie. (g_(j)

źródło: News.com.au

Udostępnij na
Video signVideo signVideo signVideo sign
Jan Wojcik

Jan Wojcik

Założyciel portalu euroislam.pl, członek zarządu Fundacji Instytut Spraw Europejskich, koordynator międzynarodowej inicjatywy przeciwko członkostwu Turcji w UE. Autor artykułów i publikacji naukowych na temat islamizmu, terroryzmu i stosunków międzynarodowych, komentator wydarzeń w mediach.

Inne artykuły autora:

Pierwszy “uchodźca klimatyczny” we Francji?

Czy Republika odzyska utracone dzielnice?

Saudowie: Odwilż z Katarem, zaostrzenie z Turcją