Francja: islamiści kontra homoseksualiści

Związek francuskich organizacji muzułmańskich w swym oświadczeniu nazwał małżeństwa gejów “bestialstwem”. Zaprotestował rząd Francji.

Rzeczniczka rządu Najat Vallaud-Belkacem (pochodząca z Maroka), potępiła język, jakiego użyła Union des Organisations Islamiques de France (UOIF) sprzeciwiając się małżeństwom osób tej samej płci. Vallaud-Belkacem powiedziała, że był to oczywisty błąd UOIF i że wypowiedź była okropna nie tylko dla społeczności LGBT, ale dla całego społeczeństwa.

Według „Le Nouvel Observateur” UOIF, która ma bliskie związki z Bractwem Muzułmańskim, umieściła na swej stronie www oświadczenie, w którym stwierdza: Jeżeli małżeństwo dwojga ludzi tej samej płci stanie się normą, wówczas każde żądanie równego traktowania, nawet najbardziej niebywałe, może się na tej samej zasadzie stać normą. (…) Jak będzie można wtedy zdelegalizować bestialstwo czy poliandrię?.

Rząd prezydenta Hollande’a zaproponował niedawno ustawę o „małżeństwie dla wszystkich”, która pozwoliłaby osobom tej samej płci zawierać związki formalne we Francji już od 2013 roku.

PJ, na podst. http://www.worldcrunch.com/culture-society/french-islamic-group-likens-gay-marriage-to-bestiality/lgbt-gay-marriage-france-islam/c3s10162/#.UKo2BWethic