Fox niezłomnie niepoprawny

image001
| 10 komentarzy|
image_pdfimage_print

image001Fox News Channel jest odbierany przez niemal 100 milionów gospodarstw domowych w USA. To jedyna z dużych stacji telewizyjnych, która nie jest poprawna politycznie i otwarcie atakuje prezydenta Obamę, również za jego stosunek do islamu. Prezentujemy cztery przykłady

* * *

Podpułkownik Ralph Peters, popularny komentator Fox, powiedział w programie „Fox and Friends Weekend”, że bezczynność i zwłoka w zwalczaniu terroryzmu wzbudzają przemoc przeciwko Zachodowi. „Jedyną religią, której ten prezydent jest skłonny publicznie bronić, jest islam”, oświadczył Peters. „Jawnie idealizuje on tę religię i nie poddaje żadnej krytyce. Naszym problemem jest to, że każdy zwolennik lewicy w Stanach Zjednoczonych przedstawia islam w sposób podkoloryzowany. Ciągle nas napominają: ‘Strzeż się islamofobii, nie możesz sobie na nią pozwalać’. A my nie mamy w Stanach problemu z islamofobią, mamy natomiast problem z islamofilią, która wyklucza jakąkolwiek krytykę. Dopóki traktować będziemy islam na równi z każdą inną religią, etycznie i praktycznie, terroryzm będzie wygrywał. Pozwalanie sobie na fałszywą tolerancję ułatwia działanie terrorystom”.

Komentatorka Fox News Greta Van Susteren ostro skrytykowała polityków za ich nieobecność w krytycznym dla obronności kraju momencie. „To żałosna etyka zawodowa”, powiedziała komentując nieobecność Baracka Obamy z powodu wyjazdu do Kalifornii oraz przerwę w obradach Kongresu. Van Susteren zauważyła, że fundusze Departamentu Bezpieczeństwa Krajowego mogą się wyczerpać za 11 dni, a tymczasem ISIS dopuściło się ścięcia głów 21 chrześcijan. „To nie do pomyślenia, prawda? Stany Zjednoczone są ostatnim światowym mocarstwem i to my powinniśmy przewodzić światu. Zamiast tego jednak nasi przywódcy wyglądają jak banda studentów podczas ferii, która gdzieś ma sprawy obronności kraju. Nie rozumiem tego. Gdzie podziała się etyka zawodowa albo chociaż wewnętrzna potrzeba właściwego postępowania?” – pytała Van Susteren.

Były sekretarz stanu Donald Rumsfeld powiedział w programie „On the Record”, że większość Amerykanów uparcie nie przyjmuje do wiadomości zagrożenia terrorystycznego ze strony ISIS. Jego wypowiedź nawiązywała do ostatnich działań ISIS – spalenia żywcem 45 osób w Iraku i ścięcia 21 chrześcijan w Libii. „Przypomina to czasy sprzed II Wojny Światowej, kiedy ludzie tłumaczyli się mówiąc ‘Nie wiedziałem’, ‘Ja tylko wykonywałem rozkazy’, ‘To przypadek, że trafiło akurat na nich’. Jednak kiedy systematycznie i otwarcie zabija się żydów i chrześcijan, to nie przypadek, tylko celowe działanie”, stwierdził Rumsfeld. Dodał, że kraj powinien uczciwie przyjrzeć się problemowi i zacząć działać, a jedynym sposobem pokonania ISIS jest atakowanie go. „Ważne jest, żebyśmy nie mieli próżni w obszarze przywództwa”, podsumował Rumsfeld.

W jednym z wywiadów dla serwisu informacyjnego Vox prezydent Obama spytany został o zagrożenie terroryzmem. W odpowiedzi stwierdził, że ofiarami śmiertelnego ataku na żydowski supermarket w Paryżu były przypadkowe osoby (a nie przedstawiciele konkretnej nacji) oraz zrównał terroryzm z codzienną przestępczością na ulicach. W biznesowym programie sieci Fox, „Cashin’ In”, prowadzący Eric Bolling zapytał, czy jest możliwe, żeby prezydent zapewnił swojemu krajowi bezpieczeństwo, skoro nie chce nawet przyjąć do wiadomości, kto jest wrogiem i jakie ma plany.

„To skandal”, odpowiedział Wayne Rogers, znany aktor, a także inwestor i doradca finansowy. „Trudno uwierzyć, że on nie rozumie, że to zaplanowane antysemickie działanie.”

„Nie chodzi tu o jeden komentarz, tylko o całe nastawienie prezydenta w kwestii spraw zagranicznych, a zwłaszcza w kwestii islamskiego terroryzmu. To, czego byliście świadkami, jest unikiem na skalę masową”, stwierdził natomiast komentator ekonomiczny Jonathan Hoenig.

Bolling zwrócił uwagę na jeden z ostatnich sondaży Fox News, w którym ponad dwie trzecie respondentów odpowiedziało, że Obama powinien być bardziej stanowczy względem islamskich ekstremistów.

„Czy on uważa, że 11/9 również był przypadkowym działaniem?”, pytał Rogers. A Hoening podsumował: „Prezydent nie tylko wygląda na słabego w walce z islamskim terroryzmem. On jest słaby”.

 
Tłumaczenie aQ

Chętnie nas czytasz?

Od 9 lat w Polsce informujemy o zagrożeniu politycznym islamem.
Dostarczamy unikalne treści, publikujemy teksty naukowe, bierzemy udział w konferencjach, a także wpływamy na inne media i polityków.
Dzięki wsparciu jesteśmy w stanie utrzymać niezależność i zrealizować nasz cel:

Demokratyczna Europa wolna od islamskiego fundamentalizmu.

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook

Komentarze