Finlandia chce wydalić 20 000 migrantów

| Brak komentarzy|
image_pdfimage_print

Finlandia zamierza deportować około 20 000 z 32 000 z przybyłych tam w 2015 roku migrantów, poinformowało ministerstwo spraw wewnętrznych tego kraju.

„W zasadzie mówimy o około dwóch trzecich, czyli około 65 procentach z 32 000, którzy otrzymają negatywną decyzję (na ich wnioski o azyl)”, powiedział Paivi Nerg, dyrektor administracyjny ministerstwa. Finlandia przyjęła w 2015 roku ponad 20 000 migrantów pochodzących z Iraku.

Nerg powiedział, że liczba osób, które Finlandia miałaby wydalić, jest szacunkowa i podkreślił, że każdy wniosek jest rozpatrywany indywidualnie. „W poprzednich latach około 60 procent wnioskodawców otrzymało decyzję odmowną, ale teraz nieco zaostrzyliśmy nasze kryteria dla Irakijczyków, Afgańczyków i Somalijczyków” – wyjaśnił dalej. Utrudnienia w uzyskaniu azylu dla imigrantów z Iraku, Afganistanu i Somalii wprowadzono dlatego, że sytuacja bezpieczeństwa polepszyła się w niektórych obszarach tych krajów.

Deportacje mają odbywać się stopniowo, w miarę postępu w rozpatrywaniu wniosków przez służby imigracyjne. Finlandia jest obecnie w trakcie negocjacji dyplomatycznych z sąsiednią Rosją, które mają na celu powstrzymanie migrantów przed przenikaniem stamtąd w rejonie Arktyki.

Migranci obrali za cel Finladię po tym, jak w grudniu Norwegia uniemożliwiła im wjazd do kraju przez własne przejście z Rosją za kołem podbiegunowym.

Xsara na podstawie: www.timesofisrael.com

- - - - - - - - - - - - - - Reklama - - - - - - - - - - - - -

Zmieniamy się!

Wkrótce nasza strona będzie dostarczała więcej unikalnych treści
W tym celu musimy też przebudować jej obecny wygląd.
Jeżeli jesteś z nami, czytasz nas, chcesz wesprzeć nasz rozwój kliknij link w prawym dolnym w rogu.
(Dopisek: „zmiana strony”)

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook