„Film” o Auschwitz: Ostrożnie! Siedzisz na mojej babce!

| Brak komentarzy|
image_pdfimage_print

Wyszydzanie Holokaustu – w tym specjalizuje się Dieudonné M´bala M´bala, francuski „komik” i znana postać w środowisku antysemitów.

W jego najnowszym dziele, wyprodukowanym przy pomocy Iranu, widz może zobaczyć „prawdę” o między innymi Auschwitz. – W morderczej komorze, takiej jak ta, reżim nazistowski zagazował dwa miliony Żydów i jakichś innych nieważnych, nieszczęsnych ludzi – brzmi fragment filmu.

Produkcja pod tytułem „Antysemita” jest reklamowana na stronie Dieudonné i w krótkich filmikach promocyjnych umieszczonych w internecie. – Wydarzenie roku! Zakazane we Francji. Film, który spowodował skandal, zanim się ukazał – głoszą napisy na początku krótkiego epizodu o Auschwitz, który można znaleźć w internecie.

Skrzywiony obraz

W kilkuminutowym filmiku obóz pod Oświęcimiem jest odwiedzany przez amerykańskiego oficera, którego gra sam Dieudonné. „Dzieło” jest zrobione w konwencji filmu niemego, więc cała treść jest pokazywana na planszach.

– Tak więc po przybyciu do Auschwitz, siły alianckie napotkały widowisko grozy i spustoszenia – głosi jedna z pierwszych tablic, po której widać „oficera” przy płocie, za którym stoją dwaj mężczyźni w obozowych pasiakach. Jeden jest chudy a drugi bardzo postawny i pali cygaro.

- - - - - - - - - - - - - - Reklama - - - - - - - - - - - - -

Osoba stojąca za kamerą i chudy „Żyd” odganiają dobrze odżywionego mężczyznę, krzycząc „Spadaj! Filmujemy historię!”. Ma to sugerować, iż historyczne nagrania ukazujące obozy koncentracyjne zostały spreparowane i ukazują jedynie wycinek prawdziwego obrazu.

Więcej na: tvn24.pl

Zmieniamy się!

Wkrótce nasza strona będzie dostarczała więcej unikalnych treści
W tym celu musimy też przebudować jej obecny wygląd.
Jeżeli jesteś z nami, czytasz nas, chcesz wesprzeć nasz rozwój kliknij link w prawym dolnym w rogu.
(Dopisek: „zmiana strony”)

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook