FBI przeszukało domy podejrzanych o wspieranie terroryzmu

Hezbollah i Hamas organizacje wspierane i finasowane przez Iran
| Brak komentarzy|
image_pdfimage_print

Agenci Federalnego Biura Śledczego przeprowadzili w piątek rewizje w kilku domach w stanie Minnesota i w Chicago, poszukując osób mających powiązania z organizacjami terrorystycznymi. Wśród podejrzanych są zdeklarowani pacyfiści. Nikogo jednak nie aresztowano.

Hezbollah i Hamas organizacje wspierane i finasowane przez Iran
Hezbollah i Hamas organizacje wspierane i finasowane przez Iran

Rzecznik prasowy FBI Steve Warfield powiedział, że w piątek wydano nakaz przeszukania sześciu domów w Minneapolis w Minnesocie i dwóch w Chicago, ze względu na „podejrzenie, że mogą się w nich znajdować materiały propagujące terroryzm”.

Jak podała lokalna gazeta z Minneapolis „Star Tribune”, przeszukanom.in. domy sześciu działaczy organizacji antywojennych. Agenci FBI wynieśli kilka pudeł z dokumentami, książkami, zdjęciami i kasetami video. Skonfiskowano paszporty, telefony komórkowe i komputery.

Na liście znalazł się znani pacyfiści Mick Kelly i Jess Sundin. Dwa lata temu byli oni organizatorami masowych protestów towarzyszących konwencji Partii Republikańskiej w St. Paul w stanie Minnesota. Obydwoje zostali wówczas aresztowani.

Ostatnio Kelly i Sundin brali udział w konferencji prasowej, na której zapowiedziano podobne manifestacje, jeżeli Minneapolis zostanie gospodarzem demokratycznej konwencji w 2012 roku.

Mick Kelly twierdzi, że nalot agentów Federalnego Biura Śledczego na jego dom ma związek z jego antywojenną działalnością. Kelly opowiada się przeciw interwencjom Stanów Zjednoczonych na Bliskim Wschodzie i w Ameryce Łacińskiej.

Reprezentujący go adwokat, Ted Dooley powiedział, że w nakazie przeszukania była mowa o związkach z kolumbijską organizacją FARC (Rewolucyjne Siły Zbrojne Kolumbii) i z libańskim Hezbollahem.

Więcej na: onet.pl

Chętnie nas czytasz?

Od 9 lat w Polsce informujemy o zagrożeniu politycznym islamem.
Dostarczamy unikalne treści, publikujemy teksty naukowe, bierzemy udział w konferencjach, a także wpływamy na inne media i polityków.
Dzięki wsparciu jesteśmy w stanie utrzymać niezależność i zrealizować nasz cel:

Demokratyczna Europa wolna od islamskiego fundamentalizmu.

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook

Komentarze