FBI przesłuchuje Afgańczyków podejrzanych o plany zamachów bombowych

| Brak komentarzy|
image_pdfimage_print

FBI przesłuchuje trzech Afgańczyków, naturalizowanych obywateli amerykańskich, podejrzanych o plany zamachów terrorystycznych w USA.

Podejrzani to zamieszkali w Denver w stanie Kolorado: 24-letni Nadżibullah Zazi i jego 53-letni ojciec Mohammed Wali Zazi oraz 37-letni Ahmad Wais Afzali, mieszkaniec Nowego Jorku, imam w miejscowym meczecie.

Postawiono im na razie tylko zarzuty okłamywania władz w śledztwie, ale zgromadzone dowody wskazują, że chodzi o niebezpiecznych terrorystów.

Nadżbibulah Zazi przyznał, że w czasie podróży do Pakistanu przeszedł szkolenie w zakresie materiałów wybuchowych i innych rodzajów broni w miejscowym obozie Al-Kaidy na pograniczu z Afganistanem.

W wynajętym samochodzie jednego z trzech mężczyzn znaleziono plik komputerowy z odręcznie napisanymi na dziewięciu stronach instrukcjami budowy bomb.

FBI ma także taśmy z podsłuchami rozmów telefonicznych, w których Afzali zdaje się instruować Zaziego, jak zachowywać się w wypadku aresztowania i ukrywać cel podróży do Pakistanu.

Więcej na: onet.pl

Zmieniamy się!

Wkrótce nasza strona będzie dostarczała więcej unikalnych treści
W tym celu musimy też przebudować jej obecny wygląd.
Jeżeli jesteś z nami, czytasz nas, chcesz wesprzeć nasz rozwój kliknij link w prawym dolnym w rogu.
(Dopisek: „zmiana strony”)

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook