Fatwa przeciwko pracującym muzułmankom

baba2
| 1 komentarz|
image_pdfimage_print

Największe w Indiach seminarium uczonych muzułmańskich ogłosiło fatwę przeciwko pracującym muzułmankom, argumentując, że wspólna praca kobiet i mężczyzn jest sprzeczna z zasadami islamu – informuje indyjska stacja NDTV.

baba2Islamscy duchowni z Darul Uloom stwierdzili, że to bezprawne, by muzułmanki pracowały w instytucjach rządowych lub prywatnych, jeśli musiałyby przebywać z mężczyznami lub rozmawiać z nimi bez zasłony na twarzy.

– Kobiety, które robią karierę mogą odnieść sukces w tym życiu, ale po śmierci będą musiały za to odpowiedzieć i wtedy będą żałować swoich życiowych wyborów – powiedział sunnicki duchowny Maulana Abul Irfan Firangimahli.
Fatwa została skrytykowana przez pracujące muzułmanki. Znana projektantka mody Asma Hussain twierdzi, że opinia uczonych nie ma dla niej znaczenia. – Jeśli przestanę pracować, to bardziej ode mnie ucierpią ci mężczyźni, których zatrudniam – twierdzi Hussain, która zatrudnia kilkudziesięciu mężczyzn.

Więcej na: wiadomosci.gazeta.pl

Chętnie nas czytasz?

Od 9 lat w Polsce informujemy o zagrożeniu politycznym islamem.
Dostarczamy unikalne treści, publikujemy teksty naukowe, bierzemy udział w konferencjach, a także wpływamy na inne media i polityków.
Dzięki wsparciu jesteśmy w stanie utrzymać niezależność i zrealizować nasz cel:

Demokratyczna Europa wolna od islamskiego fundamentalizmu.

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook

Komentarze