Fatah i Hamas o parlamencie palestyńskim

| 2 komentarzy|
image_pdfimage_print

Rywalizujące ze sobą palestyńskie ugrupowania Fatah i Hamas doszły w Kairze do porozumienia w sprawie aktywacji Rady Ustawodawczej (parlamentu).

Rywalizujące ze sobą palestyńskie ugrupowania Fatah i Hamas doszły w Kairze do porozumienia w sprawie aktywacji Rady Ustawodawczej (parlamentu).

Rozmowy przedstawicieli Fatahu i Hamasu w Kairze upłynęły, według komunikatu, „w pozytywnej atmosferze współpracy” i dotyczyły m.in. sposobu wyłonienia przyszłego palestyńskiego rządu jedności.

Ich tematem były także przygotowania do spotkania przywódcy ruchu Fatah, prezydenta Autonomii Palestyńskiej Mahmuda Abbasa i lidera islamskiego ruchu Hamas Chaleda Meszala.

Komunikat podkreśla, że Egipt, który działa jako mediator między obu stronami, będzie nadal śledził przebieg prac zmierzających do powołania komisji przestrzegania swobód obywatelskich na Zachodnim Brzegu i w Strefie Gazy oraz budowania społecznej zgody wokół pojednania narodowego przed wyborami powszechnymi, które powinny się odbyć przed upływem roku.

4 maja 2011 roku oba ugrupowania podpisały w stolicy Egiptu pakt w sprawie pojednania, a 6 lutego br. podjęły postanowienie, na mocy którego Mahmud Abbas stanie na czele rządu jedności narodowej. Rząd ten przygotuje przyszłe palestyńskie wybory prezydenckie i parlamentarne.

więcej na rp.pl

Chętnie nas czytasz?

Od 9 lat w Polsce informujemy o zagrożeniu politycznym islamem.
Dostarczamy unikalne treści, publikujemy teksty naukowe, bierzemy udział w konferencjach, a także wpływamy na inne media i polityków.
Dzięki wsparciu jesteśmy w stanie utrzymać niezależność i zrealizować nasz cel:

Demokratyczna Europa wolna od islamskiego fundamentalizmu.

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook

Komentarze