Facebook zamknął profil Fatahu

image001
Jedna z grafik zamieszczonych na stronie Fatahu na FB
| Brak komentarzy|
image_pdfimage_print

Facebook zamknął stronę Fatahu, partii palestyńskiego prezydenta Mahmuda Abbasa.

„Otrzymaliśmy wiadomość, że nasza strona narusza przepisy Facebooka” – oznajmił Munir al-Jaghub, urzędnik Fatahu i jeden z administratorów profilu. Konta 12 administratorów, która według Jaghuba miała 70.000 obserwujących, również zostały zawieszone na 30 dni.

Do informacji od Facebooka o zamknięciu profilu dołączone było zdjęcie Jasira Arafata, trzymającego karabin, który należał do izraelskiego żołnierza porwanego w 1980 roku przez Palestyńczyków w Bejrucie. Obok Arafata stoi Mahmud al-Alul, niedawno wybrany wiceprzewodniczącym Fatahu.

Izrael regularnie oskarża Palestyńczyków, w tym ich przywódców z Fatahu, o podżeganie do przemocy w sieciach społecznościowych.

Izraelscy ministrowie rozmawiali z przedstawicielami Facebooka o powstrzymywaniu działań określanych jako podżeganie online. Uchwalono również przepisy, które pozwalają na wydawanie sądowych nakazów usuwania podobnych treści z mediów społecznościowych.

Działacze propalestyńscy z kolei oskarżają giganta internetowego o cenzurę i uprzedzenia. We wrześniu Facebook przeprosił po tymczasowym wyłączeniu dwóch palestyńskich witryn krytycznych wobec Izraela.

PJ, na podst. http://www.dailymail.co.uk/

Zmieniamy się!

Wkrótce nasza strona będzie dostarczała więcej unikalnych treści
W tym celu musimy też przebudować jej obecny wygląd.
Jeżeli jesteś z nami, czytasz nas, chcesz wesprzeć nasz rozwój kliknij link w prawym dolnym w rogu.
(Dopisek: „zmiana strony”)

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook