Facebook oskarżony o sprzyjanie terroryzmowi

Adwokat Nitzana Darshan-Leitner, szefowa organizacji prawniczej Shurat Hadin, powiedziała, że media społecznościowe są winne ataku terrorystycznego w Jerozolimie w niedzielę (10.12).

„Dziś prawdziwym terrorystą był ten, który dokonał ataku nożem, ale to Facebook  dał mu ten nóż – powiedziała Darshan-Leitner. – Niestety, coraz więcej niewinnych ofiar wciąż jest dodawanych do ich listy w pozwie o miliard dolarów odszkodowania, w sprawie, którą prowadzimy przeciwko Facebookowi w amerykańskich sądach. Facebook nie uważa za stosowne powstrzymać na swojej stronie podżegania, które prowadzi wprost do morderstw. (…) To, czego [Facebook] nie zgadza się zrobić dobrowolnie, zostanie dokonane za pomocą środków prawnych. Ten dzisiejszy atak dowodzi, że wszystkie ataki zaczynają się na Facebooku”.

Kilka godzin przed atakiem terrorysta, mieszkaniec kontrolowanego przez Autonomię Palestyńską miasta Shechem (Nabulus) w Samarii, Abu Al-Keraa, napisał na swoim koncie na Facebooku, że ma nadzieję „podnieść sztandar dla sprawy Allaha”. „Dla sprawy Allaha powstaliśmy, chcemy podnieść sztandar, aby nasza religia (islam) znów triumfowała i aby meczet Al-Aksa [na Wzgórzu Świątynnym] znów był olśniewający” – pisał terrorysta. „Proszę, niech nasza krew się rozleje – jest bowiem niewielką rzeczą przelanie krwi za naszą ojczyznę, za Jerozolimę i meczet Al-Aksa”.

Terrorysta zaatakował nożem 35-letniego ochroniarza na głównym dworcu autobusowym w Jerozolimie. Ofiara jest w szpitalu, jej stan lekarze określają jako poważny.(pj)

Źródło: https://www.israelnationalnews.com/News/News.aspx/239138

Udostępnij na
Video signVideo signVideo signVideo sign