Euroislam.pl w „Klubie Trójki”

| Brak komentarzy|
image_pdfimage_print

O islamie, muzułmańskim fundamentalizmie i o związanymi z tym zagrożeniami dla Europy i dla Polski rozmawiali goście „Klubu Trójki” – Piotr Ślusarczyk z naszego portalu oraz Krzysztof Liedel z Collegium Civitas.

Mehmet Ali Ağca, który dokonał zamachu na Jana Pawła II, opisuje w swojej książce islamską wersję przepowiedni fatimskiej. Według niej w 2017 roku islam zatriumfuje nad Europą. Czy w XXI wieku przepowiednie i proroctwa mogą być siłą napędzającą politykę?

Dr Piotr Ślusarczyk mówił w Trójce, że proroctwo samo w sobie może napędzać postawy radykalne, ale „to nie jest jedyne tego rodzaju irracjonalne myślenie, które się rozpowszechnia w świecie islamu”. Jak zatem w sposób racjonalny przewidzieć to, co ktoś planuje w sposób irracjonalny?

– Przede wszystkim musimy sobie zdać sprawę z tego, że działanie terrorystów od samego początku jest bardzo umiejętnie planowane. Jego elementem są pewne znane nam z socjotechniki czy marketingu i psychomanipulacji narzędzia, wykorzystywane do radykalizacji – tłumaczył z kolei Krzysztof Liedel dodając, że nie przez przypadek terroryści samobójcy to najczęściej ludzie młodzi albo kobiety.

Jak zmieniają się oblicza terroryzmu i jak zmienia się istota walki z nim? Między innymi o tym rozmawiano w audycji.(p)

Nagrania można posłuchać tutaj: http://www.polskieradio.pl/

Chętnie nas czytasz?

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook