Ekstremista bez przeszkód występuje w USA

muhammad-rateb-al-nabulsi
| Brak komentarzy|
image_pdfimage_print

Syryjski szejk popierający Hamas, zamachy bombowe na “wszystkich Żydów” oraz karę śmierci dla homoseksualistów był gościem na islamskiej konferencji „Positive Parenting Skills” w Orlando na Florydzie.

Muhammad Rateb Al-Nabulsi za kadencji Obamy, w 2014 roku, otrzymał specjalną wizę od Departamentu Stanu, którą pozwoliła mu odwiedzić 11 miast w ramach kampanii zbierania funduszy na rzecz Syrii.

Ponownie odwiedził USA w styczniu 2017 roku, kiedy przemawiał w Kalifornii w Islamic Center of Davis, gdzie był goszczony przez tamtejszego imama Ammara Shahina, który także ma w swojej historii popieranie ekstremizmu i antysemityzmu.

Nabulsi określa Żydów, jako „najgorszych wrogów Boga” oraz „siedlisko zła i występku”. Zapytany o słuszność palestyńskich ataków samobójczych odpowiedział: „Wszyscy Żydzi są bojownikami” uznając tym samym cały naród za potencjalny cel ataków. Ponadto zalecał, aby muzułmańska młodzież angażowała się w ataki terrorystyczne.

„Nazywają to atakami ‚samobójczymi’, aby oszukać muzułmanów, że to są samobójstwa. Ale powinniśmy nazywać je atakami męczenników. Młody mężczyzna w kwiecie wieku, poświęca swoje życie, aby wstrząsnąć posadami Izraela” – mówił Al-Nabulsi.

W 2011 roku w Hamas TV przedstawił swoje poglądy na temat homoseksualizmu: „Homoseksualizm angażuje nieczyste miejsca i nie prowadzi do powstania potomstwa. Homoseksualizm prowadzi do zniszczenia homoseksualisty i dlatego, moi bracia, homoseksualizm niesie ze sobą karę śmierci”.

- - - - - - - - - - - - - - Reklama - - - - - - - - - - - - -

Jego przemowa w Orlando była szczególnie rażąca, jako że odbyła się w mieście gdzie dwa lata temu Omar Mateen zabił 49 osób i ranił 58 podczas ataku na klub homoseksualistów „Pulse”, a zapis jego rozmowy z policją potwierdził jego motywy jako inspirowane dżihadem.

Podczas przemowy Nabulsi zwrócił się do rodziców, radząc im jak wychowywać dzieci w duchu nietolerancji oraz szkoląc je na przyszłych zamachowców – samobójców.

* * *

Administracja Trumpa wydała czasowy zakaz imigracji z krajów znanych jako wylęgarnie terrorystów, ale dodatkowo powinna także w ten sam sposób potraktować Nabulsiego i zakazać mu wjazdu do USA. Pytaniem pozostaje, dlaczego tak się nie stało.

Meira Svirsky

Oprac. Severus Snape na podstawie https://clarionproject.org

Zmieniamy się!

Wkrótce nasza strona będzie dostarczała więcej unikalnych treści
W tym celu musimy też przebudować jej obecny wygląd.
Jeżeli jesteś z nami, czytasz nas, chcesz wesprzeć nasz rozwój kliknij link w prawym dolnym w rogu.
(Dopisek: „zmiana strony”)

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook