Ekstremiści rządzą w londyńskiej dzielnicy

Lutfur Rahman nowy burmistrz Tower Hamlets
| 1 komentarz|
image_pdfimage_print

Dwa tygodnie po tym, gdy wspierany przez ekstremistów polityk, Lutfur Rahman, został burmistrzem londyńskiej dzielnicy Tower Hamlets, rada dzielnicy umieściła w swej siedzibie płyty CD z kazaniami ekstremistycznego islamskiego kaznodziei Abdura Raheema Greena.

Green oznajmił, że „islam nie jest zgodny z demokracją”. Stwierdził również, że mąż ma prawo używać „niektórych rodzajów przemocy fizycznej… bardzo lekkiego bicia” swojej żony, by ochronić ją przed dopuszczeniem się ”zła”. Jest w tym spora dawka ironii, jeśli pamiętamy, że Lutfur wygrał walkę o fotel burmistrza z pomocą paszkwili, w których fałszywie oskarżał swojego oponenta o … bicie żony.

Płyty CD są wręczane pracownikom urzędu i odwiedzającym jako część oficjalnej, zatwierdzonej przez radę dzielnicy wystawy, stojącej od tygodnia w holu urzędu. Umieściła ją organizacja o nazwie One Reason. Strona internetowa One Reason zawiera link przez który można zamówić płytę Greena i obejrzeć klip z jednym z jego kazań. Link przekierowujący na stronę YouTube ze strony One Reason łączy nas z kanałem organizacji zwanej iERA, której konsultantami są:

– Abdur Raheem Green; Bilal Philips, opisany przez USA jako „nieoskarżony współuczestnik” zamachu bombowego al-Kaidy na World Trade Center w 1993 roku;

– Zakir Naik, wyrzucony z Anglii po wypowiedzi, że „każdy muzułmanin powinien być terrorystą”;

– Haitham al.-Haddad, który wierzy, że muzyka „jest zabronionym i fałszywym przekazem miłości i pokoju”;

– Hamza Andreas Tzortzis, kolejny człowiek powiązany z ekstremistami.

Lutfur Rahman nowy burmistrz Tower Hamlets
Lutfur Rahman nowy burmistrz Tower Hamlets

Kilka z tych osób nauczało w radykalnym Meczecie Wschodniego Londynu. Są to ludzie, których wsparcie było ważne dla kariery politycznej Lutfura.

Jak ujawniłem w sierpniu, iERA z powodzeniem oszukała dziennik The Guardian, podsuwając mu raport według którego 75% badanych uważa, że muzułmanie mają negatywny wpływ na brytyjskie społeczeństwo (prawdziwa liczba jest o połowę mniejsza). Celem iERA w tym przypadku, jak i w innych, jest podsycanie nieufności, podziałów i podejrzeń między społecznościami. Czyni to w bardzo podobny sposób jak BNP (British National Party – red.).

W artykule, który mógłby chyba wprawić w zakłopotanie samego Rahmana, inny dziennikarz Guardiana, Dave Hill, kontynuuje swój niezrozumiały jednoosobowy wysiłek, by wybielić burmistrza Tower Hamlets. Lutfur, jak się dowiadujemy, „dotrze do wszystkich społeczności” i będzie „wskazywał drogę swoim przykładem”. Jest on „facetem pierwsza klasa” i „dobrym człowiekiem”. Gdyby tylko Dave Hill podjął wysiłek i rozejrzał się, gdy czekał w recepcji na swóją PR-owski wywiad, mógłby dostrzec, do kogo tak naprawdę chce dotrzeć rada dzielnicy, prowadzona  przez Lutfura Rahmana.(pj)

Andrew Gilligan, Tłum. PZ
The Daily Telegraph

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook

Komentarze