Ekstremiści oskarżają brytyjski rząd

| 2 komentarze|
image_pdfimage_print

image001Islamiści obarczają winą za ekstremizm brytyjskie władze i każą premierowi i minister spraw wewnętrznych „iść do diabła”.

Brytyjscy islamiści Anjem Choudary, Abu Izzadeen, i Abu Baraa zorganizowali konferencję prasową zaraz po wystąpieniu minister spraw wewnętrznych Theresy May. May obiecała rozwiązać problem islamskiego ekstremizmu, co wyraźnie nie spodobało się islamistom.

Choudary oskarżył brytyjskie i amerykańskie władze o prześladowanie i torturowanie muzułmanów w Iraku i Afganistanie. Uważa, że to właśnie brytyjski rząd jest odpowiedzialny za radykalizację muzułmanów, którzy przyjmują ekstremistyczne poglądy na skutek brytyjskiej polityki zagranicznej – zdaniem islamisty rząd robi obecnie z tych muzułmanów kryminalistów. Co więcej, Choudary głosi, że rząd usiłuje również ukryć przed światem prawdziwą naturę islamu, a zamiast tego przedstawia „brytyjską wersję islamu”.

Po Choudarym głos przejął Abu Izzadeen, który uważa, że muzułmanie są niesprawiedliwie surowo traktowani przez wymiar sprawiedliwości, a Theresa May i David Cameron mogą „iść do diabła”.

Kolejnym mówcą był Abu Baraa, który poradził Theresie May, żeby „spakowała walizki i odeszła”, jeśli nie podobają jej się poglądy głoszone przez muzułmanów. „Jeśli deportują nas do Syrii, na pewno nas to uszczęśliwi”, dodał ekstremista.

GB na podstawie: https://www.youtube.com/

- - - - - - - - - - - - - - Reklama - - - - - - - - - - - - -

Zmieniamy się!

Wkrótce nasza strona będzie dostarczała więcej unikalnych treści
W tym celu musimy też przebudować jej obecny wygląd.
Jeżeli jesteś z nami, czytasz nas, chcesz wesprzeć nasz rozwój kliknij link w prawym dolnym w rogu.
(Dopisek: „zmiana strony”)

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook