Ekspert od terroryzmu, który używa języka islamistów

| Brak komentarzy|
image_pdfimage_print

Max Hill, nowy szef Koronnej Służby Prokuratorskiej (Crown Prosecution Service) oskarżany jest o „małpowanie” języka ekstremistów islamistycznych przy opisywaniu terroryzmu.

Konserwatywny think-tank Henry Jackson Society skrytykował Hilla za udział w spotkaniu z ugrupowaniem CAGE, stwierdzając, że nowy szef prokuratury koronnej „małpuje” retorykę tej ekstremistycznej organizacji.

CAGE określiła kiedyś egzekutora ISIS, zwanego Jihadi Johnem, jako „pięknego młodego człowieka”. Morderca, który nazywa się Mohammed Emwazi, dokonał obcięcia głowy zakładników, amerykańskich dziennikarzy Jamesa Foleya i Stevena Sotloffa. CAGE uważa również, że używanie słowa „islamistyczny” jest oczernianiem religii.

Max Hill odbył półtoragodzinne spotkanie z CAGE zaledwie miesiąc po tym, jak dyrektor organizacji Muhammad Rabbani został oskarżony o utrudnianie pracy policji w sprawie związanej z terroryzmem.

W lutym Hill, wówczas konsultant rządu do spraw terroryzmu, oświadczył, że używanie sformułowania „terroryzm islamski” jest „fundamentalnie złe”  i że słowa „terroryzm” nie powinno się wiązać z „żadną światową religią”.

Max Hill spotykał się również z innymi ekstremistami, między innymi z członkami Cordoba Foundation, nazwanej przez premiera Camerona „polityczną fasadą dla Bractwa Muzułmańskiego”, a także z Ismailem Patelem, założycielem Friends of Al Aqsa, twierdzącym, że Hamas nie jest organizacją terrorystyczną.

- - - - - - - - - - - - - - Reklama - - - - - - - - - - - - -

Emma Webb, badaczka z Henry Jackson Society, powiedziała: „Hill pokazał, że ma bardzo kiepski gust i osąd co do towarzystwa, w jakim się obraca. Z pewnością nie jest to człowiek, któremu można zaufać, że zadba o sprawiedliwość w sprawach związanych z ekstremizmem islamistycznym. Spotykanie się z takimi ludźmi jest już wystarczająco złe samo w sobie, lecz małpowanie ich retoryki to o jeden krok za daleko”.

PJ, na podst. www.telegraph.co.uk

Zmieniamy się!

Wkrótce nasza strona będzie dostarczała więcej unikalnych treści
W tym celu musimy też przebudować jej obecny wygląd.
Jeżeli jesteś z nami, czytasz nas, chcesz wesprzeć nasz rozwój kliknij link w prawym dolnym w rogu.
(Dopisek: „zmiana strony”)

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook