Egipt: Chrześcijanom spalono 80 domów, karząc ich za chęć budowy kościoła

Tłum muzułmanów podpalił i zniszczył domy 80 chrześcijańskich rodzin w wiosce Al-Beida w Egipcie, karząc ich za to, że chcieli przekształcić jeden z budynków we wsi w kościół.

Świadek zajść, chrześcijanin Mousa Zarif wspomina: „W piątek wieczorem, po południowej modlitwie, duża grupa muzułmańskich fanatyków zgromadziła się przed nowym domem mojego kuzyna, Naima Aziza, będący w budowie, z powodu plotek, które rozpowszechniono w wiosce, że budynek ten będzie zamieniony w kościół”.

Muzułmański tłum nie tylko zniszczył budynek i materiały budowlane, ale także pobił Aziza wraz z kuzynem. Później tłum podpalił i zniszczył wszystkie chrześcijańskie domy i nieruchomości w wiosce, zmuszając chrześcijan do ucieczki.

Przemoc wobec chrześcijan w Egipcie wydarzyła się wielokrotnie w tym roku. Miesiąc temu, siedem chrześcijańskich domów było spalonych i splądrowanych, a chrześcijanka została rozebrana do naga przez tłum i upokorzona przez muzułmanów wściekłych, że jej syn miał prawdopodobnie romans z muzułmanką.(j)

źródło: Christian Post

Udostępnij na
Video signVideo signVideo signVideo sign

Jan Wójcik

Założyciel portalu euroislam.pl, członek zarządu Fundacji Instytut Spraw Europejskich, koordynator międzynarodowej inicjatywy przeciwko członkostwu Turcji w UE. Autor artykułów i publikacji naukowych na temat islamizmu, terroryzmu i stosunków międzynarodowych, komentator wydarzeń w mediach.

Inne artykuły autora:

Nad Bosforem bez zmian

Krytyczni badacze migracji są zastraszani

Erdoğan nieusuwalny?