Egipt: przetasowania w rządzie

| Brak komentarzy|
image_pdfimage_print

Nowo mianowany egipski wicepremier, Hazem Beblawi, ma objąć tekę ministra finansów – poinformowała w niedzielę państwowa telewizja. Nieco wcześniej do dymisji podali się ministrowie handlu zagranicznego i przemysłu oraz spraw zagranicznych.

Najnowsze przetasowania w rządzie są częścią rekonstrukcji gabinetu premiera Essama Szarafa, po fali krytyki i demonstracji przeciwko obecnemu rządowi tymczasowemu i armii, która objęła władzę po obaleniu prezydenta Hosniego Mubaraka w lutym.

Szaraf ma ogłosić skład swojego nowego rządu w poniedziałek, ale według oficjalnej agencji MENA premier już w niedzielę przedstawił listę ministrów Najwyższej Radzie Wojskowej.
Według mediów w sumie stanowiska ma stracić 15 ministrów.

W ostatnim tygodniu zdymisjonowany został wicepremier Jehja el-Gamal. W sobotę na to stanowisko powołani zostali: Beblawi, który ma odpowiadać za politykę ekonomiczną przyszłego rządu, oraz Ali al-Silmi, który będzie odpowiedzialny za sprawy związane z „demokratyczną transformacją”. Beblawi stanie ponadto na czele resortu finansów po dymisji Samira Radwana.
W sobotę swoją rezygnację ogłosił również szef egipskiej dyplomacji Mohammad el-Orabi, którego demonstranci uważali za zwolennika obalonego reżimu.

Więcej na: onet.pl

Zmieniamy się!

Wkrótce nasza strona będzie dostarczała więcej unikalnych treści
W tym celu musimy też przebudować jej obecny wygląd.
Jeżeli jesteś z nami, czytasz nas, chcesz wesprzeć nasz rozwój kliknij link w prawym dolnym w rogu.
(Dopisek: „zmiana strony”)

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook