Egipt: Kościół nie różni się od night clubu

Wielki Mufti Egiptu
| 7 komentarzy|
image_pdfimage_print

Muzułmanin, który przekazuje spadek na budowę kościoła popełnia grzech przeciwko Bogu, tak jakby przekazał swój dobytek na budowanie klubu nocnego, kasyna, czy chlewu do hodowania świń, kotów czy psów – stwierdza najnowsza fatwa Egipskiej Rady Muzułmańskiej.

Wielki Mufti EgiptuTa opinia prawna jest odbiciem wzrastającej nietolerancji egipskich muzułmanów wobec chrześcijaństwa. Jak podają źródła cytowane przez Assyrian International News Agency wielu chrześcijan uważa, że ta fatwa odkryła prawdziwe stanowisko autorytetów religijnych i rządu w sprawie chrześcijan.

Koptyjski profesor Reverend Abdelmassih Bassit oficjalnie zaprotestował przeciw dokumentowi. W odpowiedzi Wielki Szejk, cieszący się wśród muzułmanów, oświadczył, że fatwa jest błędna i nieprawdziwa, a muzułmanie mogą robić dobrowolne darowizny na budowę kościołów. Wycofał się jednak ze swojego stanowiska pod presją Wielkiego Muftiego i innych muzułmańskich przywódców. Jak wyjaśnił później – darowizny pieniężne dla kościołów mogą dawać tylko wyznawcy innych religii. Muzułmanie nie mogą tego robić.

JW na podst. IsraelNN.com

Chętnie nas czytasz?

Od 9 lat w Polsce informujemy o zagrożeniu politycznym islamem.
Dostarczamy unikalne treści, publikujemy teksty naukowe, bierzemy udział w konferencjach, a także wpływamy na inne media i polityków.
Dzięki wsparciu jesteśmy w stanie utrzymać niezależność i zrealizować nasz cel:

Demokratyczna Europa wolna od islamskiego fundamentalizmu.

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook

Komentarze