Egipscy prawnicy skarżą Obamę

Kair, czerwiec 2013
| 7 komentarzy|
image_pdfimage_print

Według egipskiej gazety El Watan, grupa prawników egipskich wniosła oskarżenie przeciwko Barackowi Obamie do Międzynarodowego Trybunału Karnego w Hadze.

Kair, czerwiec 2013
Kair, czerwiec 2013

Prawnicy, którym przewodzi prof. Nabil Medhat Salem z AinShams University w Kairze, oskarżają Obamę o zbrodnie przeciwko ludzkości. Twierdzą oni, że prezydent USA jest wspólnikiem Bractwa Muzułmańskiego, które podżegało do przemocy w Egipcie zarówno przed jak i po Rewolucji 30 Czerwca, kiedy to obalono prezydenta Morsiego.

Przypomnijmy, że demonstranci na placu Tahrir w czerwcu wznosili liczne transparenty, oskarżające Obamę i ambasador USA w Kairze, Ann Patterson, o „wspieranie terroryzmu” – czyli Bractwa Muzułmańskiego.

Również egipscy Koptowie uważają, że polityka Obamy przyczyniła się do bezkarności islamistów atakujących chrześcijan i podpalających kościoły. Jak powiedział Naguib Gabriel, chrześcijanin i szef Egipskiej Federacji Praw Człowieka, jego organizacja będzie zbierać podpisy wśród chrześcijan egipskich, dążąc do przedstawienia memorandum, w którym oskarży Obamę między innymi o to, że dostarczył Bractwu pomocy finansowej, która została zużyta na zakup broni i opłacenie bandytów eksterminujących Koptów.

Jak głosi skarga prawników, “Obama współpracował, podżegał i wspomagał uzbrojone elementy Bractwa Muzułmańskiego w popełnianiu zbrodni przeciwko ludzkości w okresie 3/7/2013 – 8/18/2013, w Arabskiej Republice Egiptu”.
Akcja prawników egipskich prawdopodobnie okaże się jednak bezowocna, ponieważ Stany Zjednoczone nie są sygnatariuszem statutu Międzynarodowego Trybunału Karnego.

 

PJ, na podst.

- - - - - - - - - - - - - - Reklama - - - - - - - - - - - - -

www.blogs.cbn.com
www.canadafreepress.com

Zmieniamy się!

Wkrótce nasza strona będzie dostarczała więcej unikalnych treści
W tym celu musimy też przebudować jej obecny wygląd.
Jeżeli jesteś z nami, czytasz nas, chcesz wesprzeć nasz rozwój kliknij link w prawym dolnym w rogu.
(Dopisek: „zmiana strony”)

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook