Egipscy prawnicy skarżą Obamę

Kair, czerwiec 2013
| 7 komentarzy|
image_pdfimage_print

Według egipskiej gazety El Watan, grupa prawników egipskich wniosła oskarżenie przeciwko Barackowi Obamie do Międzynarodowego Trybunału Karnego w Hadze.

Kair, czerwiec 2013
Kair, czerwiec 2013

Prawnicy, którym przewodzi prof. Nabil Medhat Salem z AinShams University w Kairze, oskarżają Obamę o zbrodnie przeciwko ludzkości. Twierdzą oni, że prezydent USA jest wspólnikiem Bractwa Muzułmańskiego, które podżegało do przemocy w Egipcie zarówno przed jak i po Rewolucji 30 Czerwca, kiedy to obalono prezydenta Morsiego.

Przypomnijmy, że demonstranci na placu Tahrir w czerwcu wznosili liczne transparenty, oskarżające Obamę i ambasador USA w Kairze, Ann Patterson, o „wspieranie terroryzmu” – czyli Bractwa Muzułmańskiego.

Również egipscy Koptowie uważają, że polityka Obamy przyczyniła się do bezkarności islamistów atakujących chrześcijan i podpalających kościoły. Jak powiedział Naguib Gabriel, chrześcijanin i szef Egipskiej Federacji Praw Człowieka, jego organizacja będzie zbierać podpisy wśród chrześcijan egipskich, dążąc do przedstawienia memorandum, w którym oskarży Obamę między innymi o to, że dostarczył Bractwu pomocy finansowej, która została zużyta na zakup broni i opłacenie bandytów eksterminujących Koptów.

Jak głosi skarga prawników, “Obama współpracował, podżegał i wspomagał uzbrojone elementy Bractwa Muzułmańskiego w popełnianiu zbrodni przeciwko ludzkości w okresie 3/7/2013 – 8/18/2013, w Arabskiej Republice Egiptu”.
Akcja prawników egipskich prawdopodobnie okaże się jednak bezowocna, ponieważ Stany Zjednoczone nie są sygnatariuszem statutu Międzynarodowego Trybunału Karnego.

 

PJ, na podst.

www.blogs.cbn.com
www.canadafreepress.com

Zmieniamy się!

Wkrótce nasza strona będzie dostarczała więcej unikalnych treści
W tym celu musimy też przebudować jej obecny wygląd.
Jeżeli jesteś z nami, czytasz nas, chcesz wesprzeć nasz rozwój kliknij link w prawym dolnym w rogu.
(Dopisek: „zmiana strony”)

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook