Dżihadyści mogą zaatakować z powietrza

Dorn
| 2 komentarzy|
image_pdfimage_print

Niemiecka policja kryminalna ostrzegła przed nowym typem terroryzmu – atakami z powietrza na samoloty pasażerskie i transportowe, a także na urządzenia na lotniskach.

Bundeskriminalamt (BKA) uważa, że ugrupowania radykalne mogą poslużyć się technologią komputerową, a nawet dronami. „Istnieje realne zagrożenie dla zachodnich linii lotniczych i lotnisk, które mogą zostać zaatakowane w dowolnym czasie”, napisano w tajnym raporcie BKA, zatytuowanym “Sytuacja w bezpieczeństwie lotniczym 2012”, do którego dostęp uzyskała gazeta „Welt am Sonntag”. Lotnictwo znajduje się w zasięgu nie tylko terrorystycznych grup islamskich, ale nawet pojedyńczych zamachowców, stwierdza raport.
Grupy terrorystyczne “rozwijają się technologicznie” i jest możliwe, że będą w stanie skanować w czasie rzeczywistym programy śledzące ruch samolotów, a programów takich jak Flightradar 24 mogą użyć przeciwko wybranym celom. Infrastruktura lotniskowa także jest atrakcyjnym celem dla dżihadystów, jak pokazały ataki na izraelski autobus w Bułgarii czy na lotnisku w Peszawarze w ub. roku.

DornBKA stwierdziło także, że obecnie nie posiada informacji o planowaniu przez terrorystów ataków na terenie Niemiec, jednakże zapewnienie stuprocentowego bezpieczeństwa nie jest możliwe.

PJ, na podst. http://m.thelocal.de/national/20130519-49801.html

Chętnie nas czytasz?

Od 9 lat w Polsce informujemy o zagrożeniu politycznym islamem.
Dostarczamy unikalne treści, publikujemy teksty naukowe, bierzemy udział w konferencjach, a także wpływamy na inne media i polityków.
Dzięki wsparciu jesteśmy w stanie utrzymać niezależność i zrealizować nasz cel:

Demokratyczna Europa wolna od islamskiego fundamentalizmu.

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook

Komentarze