Dżihadyści grożą Portugalii

Główny meczet w Lizbonie
| 8 komentarzy|
image_pdfimage_print

Społeczność muzułmańska w Lizbonie przekonuje, że wiadomość nawołującą do przemocy i dżihadu umieścili na jej stronie hakerzy.

Główny meczet w Lizbonie
Główny meczet w Lizbonie

„Nie znam nikogo w naszej społeczności, ani żadnego muzułmanina w Portugalii, który reprezentowałby taką postawę, dla mnie to wygląda bardziej na prowokację” – oznajmił przewodniczący wspólnoty, Abdul Vakil, na stronie www po usunięciu „pirackiej” wiadomości.

Vakil dodał, że „to, co się dzieje [za sprawą przemocy Państwa Islamskiego] nie ma nic wspólnego z portugalskimi muzułmanami, wywołuje tylko złe wyobrażenia na temat islamu. (…) To nic więcej jak tylko próba spowodowania reakcji wobec muzułmanów i oczernienia wizerunku ich religii” – powiedział.

Usunięty komunikat, opublikowany na stronie przez hakerów – jak twierdzą muzułmanie z Lizbony – brzmiał: „Czas pokazać światu siłę islamu i rozpocząć walkę z niewiernymi”. I dalej: „Plan został opracowany i przygotowany. Mamy zamiar przejąć Portugalię i tych słabych ludzi, oraz wznieść nasz islam na najwyższy poziom zgodnie z wolą Pana!”.

www.theportugalnews.com

Zmieniamy się!

Wkrótce nasza strona będzie dostarczała więcej unikalnych treści
W tym celu musimy też przebudować jej obecny wygląd.
Jeżeli jesteś z nami, czytasz nas, chcesz wesprzeć nasz rozwój kliknij link w prawym dolnym w rogu.
(Dopisek: „zmiana strony”)

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook