Dżihadyści dobrze zintegrowani

Ahmad Hallak z Viby w Danii został zabity w Syrii
| 10 komentarzy|
image_pdfimage_print

Dżihadyści, którzy pojechali z Danii na wojnę w Syrii i zginęli na polu bitwy, dorastali w rodzinach, funcjonujących normalnie w społeczeństwie.

Według policyjnych służb wywiadowczych (PET) w Syrii straciło życie co namjniej 15 Duńczyków.

Jedenastu z nich, zidentyfikowanych przez gazetę „Politiken”, uczęszczało do duńskich szkół i otrzymało duńskie wykształcenie, mówiło płynnie po duńsku i potrafiło się odonaleźć w społeczeństwie nie gorzej od rodowitych Duńczyków.
Przeprowadzone przez „Politiken” badanie wykazało również, że większość z tych bojówkarzy pochodziła z dobrze funkcjonujących rodzin. „Nie byli upośledzeni i wychowywano ich w rozsądny sposób w rodzinach, które dają sobie radę”, napisała gazeta.

Badanie zadaje kłam tezie, wysuwanej przez lewicę, że muzułmanie angażujący się w przemoc robią to z powodu ubóstwa i braku wysiłków w zachodnich społeczeństw, żeby ich zintegrować.

PJ, na podst. http://m.jyllands-posten.dk/international/mideast/ECE6924765/draebte-danske-syrienkrigere-var-velintegrerede/

Ahmad Hallak z Viby w Danii został zabity w Syrii
Ahmad Hallak z Viby w Danii został zabity w Syrii

 

Chętnie nas czytasz?

Od 9 lat w Polsce informujemy o zagrożeniu politycznym islamem.
Dostarczamy unikalne treści, publikujemy teksty naukowe, bierzemy udział w konferencjach, a także wpływamy na inne media i polityków.
Dzięki wsparciu jesteśmy w stanie utrzymać niezależność i zrealizować nasz cel:

Demokratyczna Europa wolna od islamskiego fundamentalizmu.

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook

Komentarze