Dżihad w Szwecji: związki z Al-Kaidą?

Totalitarny islam: rytualne samobójstwo w Sztokholmie
| Brak komentarzy|
image_pdfimage_print

Na mającej powiązanie z Al-Kaidą stronie internetowej zamieszczono fotografię domniemanego zamachowca-samobójcy, który wysadził się w w powietrze w Sztokholmie.

Na stronie Shumukh al-Islam w krótkim komunikacie pod fotografią domniemanego zamachowca napisano, że nazywa się on Tajmur Abdel Wahab.

– To nasz brat, mudżahid Tajmur Abdel Wahab, który dokonał aktu męczeństwa w Sztokholmie – napisano.

Fotografia przedstawia na tle zielonej doliny młodego człowieka ubranego na czarno na sposób zachodni w spodnie i bluzę, w ciemnych okularach, z niewielką brodą i z rękami w kieszeniach.

Totalitarny islam: rytualne samobójstwo w Sztokholmie
Totalitarny islam: rytualne samobójstwo w Sztokholmie

Strona nie podaje żadnych innych danych na temat domniemanego zamachowca, ani jego wieku, ani narodowości, ani też ewentualnej przynależności do ruchów ekstremistycznych. Fotografia nie pozwala też określić miejsca czy kraju, gdzie ją zrobiono.

Tragiczny zamach

W sobotę w Sztokholmie doszło do dwóch wybuchów, w następstwie czego zginęła jedna osoba, a dwie zostały ranne. Media utrzymują, że ofiara śmiertelna to sprawca zamachu.

Szwedzkie służby specjalne Sapo poinformowały w niedzielę, że traktują sobotnie eksplozje w centrum Sztokholmu jako „przestępstwo o charakterze terrorystycznym”.

Więcej na:

Chętnie nas czytasz?

Od 9 lat w Polsce informujemy o zagrożeniu politycznym islamem.
Dostarczamy unikalne treści, publikujemy teksty naukowe, bierzemy udział w konferencjach, a także wpływamy na inne media i polityków.
Dzięki wsparciu jesteśmy w stanie utrzymać niezależność i zrealizować nasz cel:

Demokratyczna Europa wolna od islamskiego fundamentalizmu.

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook

Komentarze