Dzień, w którym McDonalds wkurzył muzułmanów

1
| 4 komentarzy|
image_pdfimage_print

McDonalds ogłosił, że dwie restauracje w Michigan usuwają z menu dania przyrządzane zgodnie z wymogami halal.

1

Kanapki halal McChicken i Chicken McNuggets zostały wycofane w wyniku zasądzonej sądownie zapłaty przez McDonalds 700 000 dolarów muzułmaninowi, który oskarżył jeden z lokali o niestaranność w przygotowywaniu żywności zgodnie z prawem muzułmańskim.

Mieszkaniec Dearborn, miasta z największą mniejszością muzułmańską w USA, wniósł pozew przeciwko sieci McDonalds twierdząc, że posiada informacje potwierdzające, że dania nie zawsze były przyrządzane zgodnie z procedurą halal. Mężczyzna podzieli się otrzymanym odszkodowaniem z muzułmańską kliniką w Detroit oraz Arabsko-Amerykańskim Muzeum Narodowym w Dearborn.

„Wątpię, żeby firma działająca naprawdę według zasad halal zrezygnowała tak nagle z oferowania produktów halal” – stwierdził adwokat Kassem Dakhlallah, reprezentujący skarżącego.

McDonalds oznajmił, że wycofał żywność halal, „żeby skupić się na tradycyjnym, narodowym menu”, nie wspominając w ogóle o pozwie.

GallA, na podst. www.jewfacts.com

Chętnie nas czytasz?

Od 9 lat w Polsce informujemy o zagrożeniu politycznym islamem.
Dostarczamy unikalne treści, publikujemy teksty naukowe, bierzemy udział w konferencjach, a także wpływamy na inne media i polityków.
Dzięki wsparciu jesteśmy w stanie utrzymać niezależność i zrealizować nasz cel:

Demokratyczna Europa wolna od islamskiego fundamentalizmu.

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook

Komentarze