Dzieci z Czeczenii: „Zwycięstwo lub męczeństwo”

Związana z ISIS Amaq News Agency opublikowała wideo pokazujące czwórkę dzieci i nastolatków, sprawców zamachów dokonanych poprzedniego dnia (20.08) na siły bezpieczeństwa w Czeczenii, składających przysięgę na wierność przywódcy ISIS Abu Bakr Al-Baghdadiemu.

Zamachy, za które odpowiedzialność przyjęło ISIS, obejmowały atak nożowniczy na oddział policji w Szali, zamach samobójczy na posterunek policji we wsi Mesker-Yurt i atak samochodowy w Groznym. Poniżej fragmenty wypowiedzi dzieci z tego filmu.

“Przysięgamy wierność Emirowi Wiernych, Abu Bakr Al-Baghdadi Al-Husayni Al-Kuraisziemu. [Przysięgamy] słuchać i stosować się [do pleceń] w czasach trudności i dobrobytu, w niedoli i w wygodzie, i nie sprzeczać się z ludźmi u władzy, poza jawną niewiarą, na którą mamy dowód od Allaha, i Allah jest świadkiem tego, co mówimy, z wolą Allaha”.

Po ataku samochodowym w Groznym

Po ataku samochodowym w Groznym

“My, mudżahedini z Wilajat Kukaz Państwa Islamskiego przysięgamy ci, że wpoimy strach i terror w serca niewiernych i apostatów”.

“Tyrani i ich zwolennicy nigdy nie będą czuli się bezpieczni lub odprężeni”.

“Napiszemy nasze słowa krwią, kiedy zostaniemy męczennikami w tej ziemi, z wolą Allaha. Ten świat jest niczym w porównaniu z zadowoleniem Allaha. Zwycięstwo lub męczeństwo. Allah Akbar.”

Źródło: https://www2.memri.org

Udostępnij na
Video signVideo signVideo signVideo sign