Dyplomaci, którzy wspierają palestyńską przemoc

| 1 komentarz|
image_pdfimage_print

Jim Kouri

Grupa ekspertów w dziedzinie przeciwdziałania terroryzmowi na Bliskim Wschodzie opublikowała nowy raport opisujący działalność niektórych cudzoziemców, w tym pracowników dyplomatycznych i rządowych, którzy otwarcie i czynnie wspierają Palestyńczyków.

Według Centrum Informacji Meir Amit* cudzoziemcy często biorą udział w wydarzeniach ruchu oporu razem z Palestyńczykami, z których część należy do grup islamskich i bojówek. W większości przypadków ci zagraniczni uczestnicy są działaczami lub przedstawicielami propalestyńskich zachodnich organizacji pozarządowych, prowadzącymi kampanię mającą na celu delegitymizację państwa izraelskiego. Niektórzy działacze to dyplomaci i urzędnicy z krajów europejskich, którzy uczestniczą w konferencjach ruchu oporu organizowanych w miejscowości Bil’in. Według Meir Amit, czasami angażują się oni w nielegalne działania na terenie Izraela.

Udokumentowano m.in. przypadek francuskiego dyplomaty, który zaatakował izraelskiego oficera straży granicznej podczas próby wybudowania przez palestyńskich działaczy nielegalnej placówki na północy doliny Jordanu.

Ludowy ruch oporu jest strategią wspieraną przez Autonomię Palestyńską i Fatah. Podejmuje on, według raportu, agresywne działania, na przykład konfrontacje z żołnierzami izraelskimi, rzucanie kamieniami i koktajlami Mołotowa oraz przeprowadzanie ataków zbrojnych.

Uczestnicy ósmej już międzynarodowej konferencji w Bil’in dyskutowali, jak zachęcić do uczestnictwa w ludowym ruchu oporu. Uczestniczyli w tych dyskusjach m.in. John Gatt-Rutter, przedstawiciel Unii Europejskiej w Autonomii Palestyńskiej (PA) i Sir Vincent Fean, brytyjski konsul generalny w Jerozolimie.

W poprzednich konferencjach w Bil’in uczestniczyła również Luisa Morgantini, posłanka Parlamentu Europejskiego i laureatka Pokojowej Nagrody Nobla, która w słowach i czynach wyraża swoje wrogie nastawienie do Izraela. Teraz, jako członek delegacji Unii Europejskiej w Palestynie, często odwiedza Judeę i Samarię. Niezmiennie wyraża antyizraelskie poglądy. W latach 70 solidaryzowała się z Organizacją Wyzwolenia Palestyny. Organizuje spotkania w Parlamencie Europejskim z udziałem grup krytycznych wobec polityki izraelskiej, które przedstawiają Izrael w negatywnym świetle, stwierdzono w raporcie.

Według Meir Amit: „Autonomia Palestyńska i Fatah zachęcają dyplomatów europejskich i działaczy antyizraelskich do udziału w imprezach ludowego ruchu oporu. Uważają, że ich zaangażowanie zwiększy zasadność ruchu oporu i utrudni izraelskim siłom bezpieczeństwa reakcję na nielegalne działania oraz wywrze międzynarodową presję dyplomatyczną na Izrael, zwłaszcza z krajów europejskich. (…) W przypadkach, kiedy [osoby takie] biorą udział w wydarzeniach takich jak konferencja w Bil’in czy w działaniach na terenie Izraela, takie zaangażowanie rażąco odstaje od przyjętego protokołu dyplomatycznego i może tworzyć trudne sytuacje dla wojsk izraelskich, i źle się odbić na sytuacji Izraela na arenie międzynarodowej, zwłaszcza w krajach europejskich”.

Meir Amit nie omawia tematu Amerykanów zaangażowanych w akcje antyizraelskie, jednak temat ten został opisany przez portal Examiner. Na przykład amerykański Free Gaza Movement (Ruch Wolnej Gazy) jest prowadzony przez przyjaciół i zwolenników prezydenta Baracka Obamy – Billa Ayersa, byłego terrorystę z lewicowej organizacji Weather Underground i Jody Davis, która ponadto stoi na czele organizacji Code Pink (kontaktującej się z Hamasem) i pracowała przy kampanii wyborczej gubernatora Kalifornii Jerry’ego Browna.

Tłumaczenie Agaxs

Źródło: www.examiner.com

______________________________________

* Intelligence and Terrorism Information Center (ITIC), poprzednio znana jako Meir Amit Intelligence and Terrorism Information Center, nazwana tak na cześć Meira Amita, b. szefa Mossadu, jest niezależną izraelską agencją badawczą.

Zmieniamy się!

Wkrótce nasza strona będzie dostarczała więcej unikalnych treści
W tym celu musimy też przebudować jej obecny wygląd.
Jeżeli jesteś z nami, czytasz nas, chcesz wesprzeć nasz rozwój kliknij link w prawym dolnym w rogu.
(Dopisek: „zmiana strony”)

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook