Duński polityk zrównuje islam z nazizmem

Mogens Camre z rodziną
| 7 komentarzy|
image_pdfimage_print

Mogens Camre, radny z Duńskiej Partii Ludowej (DF) w mieście Gladsaxe, uważa, że muzułmanie kontynuują dzieło nazistów.

Mogens Camre z rodziną
Mogens Camre z rodziną

Camre napisał na Tweeterze, że w kwestii prześladowania Żydów muzułmanie kontynuują dzieło Hitlera i tylko takie traktowanie, jakie spotkało samego Hitlera, może zmienić obecną sytuację”. Camre stwierdził, że to, że muzułmanie prześladują Żydów, jest faktem “oczywistym”. „Imam w Aarhus nawołuje do zabijania Żydów, natomiast w Norwegii mamy niecodzienną sytuację, w której norweska policja patroluje ulice w okolicy parlamentu uzbrojona po zęby”, mówił Camry w Danmarks Radio.

Camre tłumaczył, że nie miał na myśli tego, że każdy muzułmanin prześladuje Żydów, a na Twitterze brakowało miejsca, żeby dokładniej wyjaśnił swój punkt widzenia: „Nie chodzi o każdego muzułmanina. (…) Na Tweeterze mało jest miejsca na rozwinięcie wypowiedzi, niemniej jednak w większych miastach prześladowanie Żydów przez muzułmanów ma miejsce”.

Polityk DF uważa, że muzułmanie stanowią realne zagrożenie. „Ludzie, którzy atakują demokrację, muszą oczywiście zostać pokonani. (…) Ci, którzy grożą Zachodowi świętą wojną muszą zostać pokonani”.

Camre już wcześniej naraził się na krytykę z powodu antymuzułmańskiej retoryki. Oskarżony został o rasizm w 2002 r., gdy oświadczył, że muzułmanie tylko „czekają by nas zabić”. Nigdy jednak nie został postawiony przed sądem, ponieważ jako były poseł i europoseł chroniony jest immunitetem, którego uchylenia odmówił zarówno duński jak i europejski parlament.

aQ na podst. http://cphpost.dk/news/muslims-should-be-treated-the-same-as-hitler-dfer-says.10324.html

Zmieniamy się!

Wkrótce nasza strona będzie dostarczała więcej unikalnych treści
W tym celu musimy też przebudować jej obecny wygląd.
Jeżeli jesteś z nami, czytasz nas, chcesz wesprzeć nasz rozwój kliknij link w prawym dolnym w rogu.
(Dopisek: „zmiana strony”)

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook