Duńscy muzułmanie chcą zwalczać poligamię

Indonezyjki protestują również przeciwko poligamii
| 1 komentarz|
image_pdfimage_print

Poligamia wśród duńskich muzułmanów jest bardziej rozpowszechniona, niż by się to mogło wydawać. Jak podaje wiele źródeł z muzułmańskich społeczności, wielu imamów chętnie żeni muzułmanów z dwiema lub trzema żonami.

Indonezyjki protestują również przeciwko poligamii
Indonezyjki protestują również przeciwko poligamii

Dania ma problem, którego ani politycy ani autorytety nigdy nie odkryli. Kobiety w związkach poligamicznych są w fizycznej lub mentalnej pułapce, mówi duńska konwertytka, Jette Abu-Hawache. Sama zna sześć kobiet pozostających w takich małżeństwach.

Mohammed Selfati, były woluntariusz Islamic Faith Society (Stowarzyszenia Wiary Islamskiej) w Kopenhadze wzywa do walki z poligamią.

Czas, by duńskie społeczeństwo zajęło się tą formą opresji, uważa Selfati. Dodaje, że imamowie chętnie udzielają takich ślubów.
Oficjalne dane również mówią, że poligamia jest bardziej rozpowszechniona, niż się sądziło do tej pory. Raport duńskiego ministerstwa dobrobytu potwierdza doniesienia indywidualnych osób.

Jeden z ankietowanych imamów opowiedział jak żeni mężczyznę z drugą kobietą. Istotnym punktem dla niego jest to, że według islamu legalne jest posiadanie przez mężczyznę do czterech żon,  mówi konsultant dr Tina Magaard, opracowująca raport.

Poseł Naser Khader, autor wielu książek o Islamie, ostrzega, że władze ignorują problem.  Nie można tego ignorować i mówić, że to część kultury muzułmańskiej, uważa Khader.

W Danii kara za poligamię może wynieść do trzech lat więzienia, a w przypadku nieświadomości żony, że żyje w związku poligamicznym, nawet do sześciu lat.

AX na podst. islamineurope.blogspot.com

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook

Komentarze