Dożywocie za wyjazd na szkolenie terrorystyczne

Szkolenie terrorystyczne
| 3 komentarzy|
image_pdfimage_print

W związku z rosnącą liczbą terrorystów posiadających obywatelstwo brytyjskie, tamtejsze ministerstwo sprawiedliwości zamierza znacznie zaostrzyć prawo.

Po nowelizacji przepisów dotyczących kar za terroryzm osoby, które przeszły szkolenie terrorystyczne, będzie można skazać nawet na dożywocie. Obecnie za szkolenie się z używania broni i przygotowania materiałów wybuchowych grozi maksymalnie 14 lat więzienia. Ministerstwo rozważa również karę dożywocia dla każdego, kto został skazany za terroryzm po raz drugi. Nowe przepisy miałyby dotyczyć tylko Anglii i Walii, ponieważ Szkocja i Irlandia Północna mają niezależne systemy prawne.

Szkolenie terrorystyczneJuż rok temu rząd wprowadził możliwość konfiskaty paszportów osobom podejrzanym o planowanie wyjazdu za granicę na trening terrorystyczny. Minister spraw wewnętrznych Theresa May wymienia Syrię jako główny cel takich wyjazdów; często wspomina się w tym kontekście również o Somalii i Jemenie. Minister sprawiedliwości Chris Grayling planuje również znieść możliwość wcześniejszczego zwolnienia więźniów skazanych za terroryzm oraz za przestępstwa seksualne wobec dzieci. Po nowelizacji te dwe grupy przestępców mogłyby ubiegać się o warunkowe zwolnienie tylko wtedy, gdy sąd uzna, że nie stanowią już zagrożenia.

GB na podst. http://www.bbc.co.uk/news/uk-25678300

Zmieniamy się!

Wkrótce nasza strona będzie dostarczała więcej unikalnych treści
W tym celu musimy też przebudować jej obecny wygląd.
Jeżeli jesteś z nami, czytasz nas, chcesz wesprzeć nasz rozwój kliknij link w prawym dolnym w rogu.
(Dopisek: „zmiana strony”)

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook