Dochodzenie Camerona oczyściło Bractwo?

cameron_morsi_460
| 6 komentarzy|
image_pdfimage_print

Brytyjskie media donoszą, że znane są już wyniki zleconego przez Davida Camerona dochodzenia w sprawie BM. Raport stwierdza, że „ugrupowanie to nie stanowi prawdziwego zagrożenia terrorystycznego”.

cameron_morsi_460
Cameron z obalonym prezydentem Egiptu Morsim, przedstawicielem Bractwa

”Financial Times” podkreśla, że data ogłoszenia konkluzji raportu była przekładana w czasie, ponieważ władze nie były pewne, w jaki sposób je przedstawić.

Premier zlecił prześwietlenie brytyjskiego BM w kwietniu tego roku. Poprosił Johna Jenkinsa, ambasadora Wielkiej Brytanii w Arabii Saudyjskiej, by przeprowadził dochodzenie w celu ostatecznego stwierdzenia, czy BM jest organizacją terrorystyczną, czy nie. Decyzja premiera wynikała z presji, jaką wywierali na nim sojusznicy z Zatoki Perskiej: Zjednoczone Emiraty Arabskie czy Arabia Saudyjska, które zdelegalizowały działalność BM.

Jak pisze „Financial Times”, raport nie klasyfikuje BM jako organizacji terrorystycznej, co więcej, brak dowodów, że członkowie BM są zamieszani w działalność terrorystyczną. Mimo tych konkluzji, ministrowie tak bardzo martwili się o reakcję bliskowschodnich sojuszników, że opóźnili publikację wyników raportu o kilka tygodni. Jeden z pracowników Ministerstwa Spraw Zagranicznych tłumaczy, że rodzina królewska Abu Dhabi nie kryje zaniepokojenia zagrożeniem ze strony Bractwa: „skarżą się, że ich rodacy nie czują się bezpiecznie podczas wizyt w Londynie”.

Powszechnie uważa się, że Wielka Brytania jest głównym ośrodkiem Hamasu i Globalnego BM w Europie. Nie wiemy obecnie, jakie jeszcze informacje zawiera raport, jednak już te szczątkowe informacje oznaczają zwycięstwo propagandy Bractwa, które czym prędzej ogłosiło na Twitterze, https://twitter.com/Ikhwanweb/status/501139419269955586 że Wielka Brytania nie uważa go za organizację terrorystyczną.

GB, na podst. www.globalmbwatch.com

Powszechnie uważa się, że Wielka Brytania jest głównym ośrodkiem Hamasu i globalnego BM w Europie. Nie wiemy obecnie jakie jeszcze informacje zawiera raport, jednak już te szczątkowe informacje oznaczają zwycięstwo propagandy Bractwa, które czym prędzej ogłosiło na Twitterze, że Wielka Brytania nie uważa ich za organizację terrorystyczną.
GB npdst. www.globalmbwatch.com

 

Zmieniamy się!

Wkrótce nasza strona będzie dostarczała więcej unikalnych treści
W tym celu musimy też przebudować jej obecny wygląd.
Jeżeli jesteś z nami, czytasz nas, chcesz wesprzeć nasz rozwój kliknij link w prawym dolnym w rogu.
(Dopisek: „zmiana strony”)

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook