Dlaczego w „Wyborczej” nie chcą prawdy o zjeździe muzułmanów?

Źródło: http://www.zjazd-muzulmanow.pl/
| 22 komentarzy|
image_pdfimage_print

Jan Wójcik

Szykuje się kolejna demonstracja przeciwko Lidze Muzułmańskiej w RP, a w szczególności przeciwko organizowanemu przez nich zjazdowi muzułmanów w Puławach. I chociaż nie my tym razem jesteśmy organizatorem działań przeciwników Bractwa Muzułmańskiego w Polsce, to czytając „Gazetę Wyborczą” czuję się, jakbym wracał do relacji z demonstracji pod warszawskim meczetem.

W artykule „Dlaczego w Puławach nie chcą zjazdu muzułmanów?” Justyna Górniak, podobnie jak jej poprzednicy, zajmuje się sprawą przedstawiając sielski obraz muzułmanów i straszny obraz ich przeciwników. Zaproszeni przez muzułmanów wykładowcy to powszechnie szanowani ludzie, natomiast przeciwnicy, wiadomo, nacjonaliści. Możliwe, że i pan Józef Świszcz prywatnie związany jest z grupą nacjonalistów, ale czy to zamyka opis protestujących osób?

Źródło: http://www.zjazd-muzulmanow.pl/
Źródło: http://www.zjazd-muzulmanow.pl/

Kiedy krytykowaliśmy gdańskiego imama za zachwalanie szariatu na Uniwersytecie Wyszyńskiego, mój kolega Piotr Ślusarczyk dla tejże GW był oczywiście „ministrem budownictwa z LPR”, mimo że w tym samym czasie pełnił inne obowiązki… dziennikarza Tok FM, radia należącego do tego samego koncernu.

Druga strona konfliktu była malowana w ciepłych barwach, Samir Ismail, lekarz pediatra, na klęczkach, na tle kota, pytający się z uśmiechem „Gdzie Egipt a gdzie my?”. Burza internetowa, którą wywołali dziennikarze NaTemat, praca dziennikarzy „Rzeczpospolitej”, a przede wszystkim wieloletnia praca Euroislam.pl odpowiadają wystarczająco na to pytanie. Proszę sięgnąć do źródeł.

Niestety dla dziennikarki „Gazety”, to chyba za mało. Do Puław bowiem przyjeżdżają: „Ingrid Mattson to profesor nauk islamskich, założycielka Islamskiego Programu Duszpasterskiego i dyrektor Ośrodka Studiów Islamskich i Stosunków Chrześcijańsko-Muzułmańskich Macdonald w Seminarium w Hartford, Connecticut. Omar Abd al-Kafi to autor licznych programów telewizyjnych i publikacji o tematyce religijnej”.

Halo! Proszę Pani! Tu już wykonaliśmy za panią pracę, proszę tylko skorzystać i zgłosić się po wierszówkę. http://euroislam.pl/index.php/2013/06/radykalni-goscie-zjazdu-ligi-muzulmanskiej/ Chociaż w pewnym sensie to ma pani rację, o Stalinie możemy mówić „budowniczy ośrodków pracy i reedukacji”, a o mafii pruszkowskiej „pionierzy spółdzielczości w kapitalistycznym systemie”.

Nie wiem, kim są ludzie organizujący protest i nie wiem, jak on ostatecznie będzie wyglądał, ale widać już, że „Gazeta Wyborcza” zajęła stanowisko. Szkoda, że jest to stanowisko niepodatne na łatwo dostępne informacje dochodzące z otoczenia.

Obserwuj autora na Twitterze @jasziek

http://lublin.gazeta.pl/lublin/1,48724,14118754,Dlaczego_w_Pulawach_nie_chca_zjazdu_muzulmanow_.html

 

Zmieniamy się!

Wkrótce nasza strona będzie dostarczała więcej unikalnych treści
W tym celu musimy też przebudować jej obecny wygląd.
Jeżeli jesteś z nami, czytasz nas, chcesz wesprzeć nasz rozwój kliknij link w prawym dolnym w rogu.
(Dopisek: „zmiana strony”)

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook