Dlaczego trzeba przeciwstawić się szariatowi?

sharia-baner
| Brak komentarzy|
image_pdfimage_print

Czasem pyta się tych z nas, którzy sprzeciwiają się szariatowi, dlaczego prawo islamskie stanowi problem, skoro zachodnie społeczeństwa już dawno pogodziły się z halachą, prawem żydowskim. Był to jeden z głównych punktów wysuwanych przez tych, którzy uważali, że szariat powinien stać się częścią ustawy o rozstrzyganiu sporów w Ontario z 2005 r.
sharia-baner
Odpowiedź jest prosta: między tymi dwoma systemami zachodzi zasadnicza różnica. Islam jest religią misyjną, judaizm nie. Muzułmanie starają się, by każdy podlegał islamskiemu prawu, podczas gdy wierzący Żydzi starają się tylko, sami przestrzegać swojego prawa.

Niedawno pojawiły się w Wielkiej Brytanii dwa przykłady wrodzonego imperializmu prawa islamskiego.

Pierwszy dotyczy Królewskiego Centrum Opieki, domu starców i dziennej opieki dla starszych w węglowym miasteczku Maltby, czterdzieści mil na wschód od Manchesteru. Aktualnie, według Daily Telegraph, nikt z 37 pracowników i 40 pensjonariuszy nie jest muzułmaninem. Chociaż zarząd domu zapewnia o respektowaniu kulturalnych i religijnych przekonań mieszkańców, właściciel Centrum od 1994 roku, Zulfikar Ali Chan, zdecydował w tym roku bez konsultacji o kupowaniu mięsa tylko od rzeźnika przestrzegającego halal.

Jego potajemna decyzja oznaczała dla pensjonariuszy Centrum, że nie mogli już więcej jeść bekonu, jajek, kiełbasek z puree, kanapek z szynką lub bekonem, pasztecików z wieprzowiną, bułek z bekonem czy rolad z kiełbaskami. Zmiana wywołała ogólne poruszenie. Krewny jednego z mieszkańców nazwał ją hańbą. Starzy ludzie, którzy spędzają w domu ostatnie lata życia zasługują na więcej […] to szokujące, że pozbawia się ich ulubionego jedzenia z powodu zachcianki tego człowieka. Jeden z pracowników powiedział, że to źle, gdy ktoś narzuca innym swoje przekonania kulturowe i religijne w taki sposób.

Więcej na: danielpipes.org

Chętnie nas czytasz?

Od 9 lat w Polsce informujemy o zagrożeniu politycznym islamem.
Dostarczamy unikalne treści, publikujemy teksty naukowe, bierzemy udział w konferencjach, a także wpływamy na inne media i polityków.
Dzięki wsparciu jesteśmy w stanie utrzymać niezależność i zrealizować nasz cel:

Demokratyczna Europa wolna od islamskiego fundamentalizmu.

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook

Komentarze