Dlaczego przemoc wybucha w święte dni islamu?

Mike Huckabee
| 4 komentarzy|
image_pdfimage_print

Konserwatywny prezenter radiowy Mike Huckabee* napiętnował ostatnio w swoim programie muzułmańską przemoc następującą po Ramadanie i nazwał agresywnych muzułmanów „odkorkowanymi zwierzętami”.

Mike Huckabee
Mike Huckabee

Huckabee zastanawiał się, czemu destrukcja następuje po muzułmańskich „świętych dniach”, w odróżnieniu od tego, co dzieje się po Bożym Narodzeniu. “Wiem, że nie powinniśmy mówić niczego niemiłego o islamie”, powiedział. „To nie jest politycznie poprawne. Rozumiem to. Ale czy ktoś może mi wytłumaczyć, czemu chodzimy na paluszkach wokół religii, która promuje najbardziej morderczą destrukcję na planecie w swoje tak zwane święte dni?”

„Jeśli ktoś jest na bieżąco ze sprawami Bliskiego Wschodu, to wie, że największe prawdopodobieństwo wybuchu  rozruchów lub rzucania kamieniami jest w dniu modlitw, w piątek”, mówił Huckabee.”Zatem muzułmanie idą do meczetu, mają swój dzień modlitw i wychodzą stamtąd jak odkorkowane zwierzęta, rzucając kamienie i paląc samochody. (…)  Nie mówię, że wszyscy muzułmanie są radykalni i nie mówię, że wszyscy muzułmanie stosują przemoc. Ale nasz rząd dobrze wie, że czas największego prawdopodobieństwa wybuchu działań terrorystycznych, gwałtownych ataków na ambasady, przypada w ich święte dni”.

Huckabee wskazał też, że głównym świętom chrześcijańskim nie towarzyszą rozruchy. “Gdy chrześcijanie wychodzą z mszy podczas Bożego Narodzenia, najgorszą rzeczą, którą robią jest popełnienie grzechu obżarstwa podczas świątecznej kolacji”, powiedział. “Dla  większości z nas, w najświętsze dni w świecie chrześcijańskim, szczególnie w Boże Narodzenie i Wielkanoc, nie przypominam sobie, aby rząd musiał wydawać ostrzeżenie mówiące „Uważajcie! To Wielkanoc! Nadchodzą święta Bożego Narodzenia! Będą rzucać jajkami w całym mieście!”.

Tłumaczenie: Grażyna Jackowska

Źródło: www.mediaite.com

* Michael Dale „Mike” Huckabee, amerykański pastor, polityk, były gubernator Arkansas. Był pastorem baptystycznym, a także jednym z kandydatów do wiceprezydentury w 2008. Jest zwolennikiem kary śmierci. Jako gubernator Arkansas zezwolił na wykonanie szesnastu egzekucji. Obecnie prowadzi własną audycję radiową The Huckabee Report.

Zmieniamy się!

Wkrótce nasza strona będzie dostarczała więcej unikalnych treści
W tym celu musimy też przebudować jej obecny wygląd.
Jeżeli jesteś z nami, czytasz nas, chcesz wesprzeć nasz rozwój kliknij link w prawym dolnym w rogu.
(Dopisek: „zmiana strony”)

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook