Dlaczego popieram Geerta Wildersa?

Geert Wilders w otoczeniu ochroniarzy
| 7 komentarzy|
image_pdfimage_print

Daniel Pipes

Kto jest najważniejszym dziś żywym Europejczykiem? Moim zdaniem to holenderski polityk Geert Wilders. Uważam tak, ponieważ ma on najlepszą pozycję, by zmierzyć się z islamskim zagrożeniem stojącym przed całym kontynentem. Ma potencjał stanie się postacią o znaczeniu historycznym.

Geert Wilders w otoczeniu ochroniarzyWyzwanie, jakie stawia Islam, składa się z dwóch części: z jednej strony słabnąca wiara chrześcijańska Europejczyków, niewystarczająca liczba narodzin i kulturowa niepewność siebie, a z drugiej napływ zaangażowanych, wpływowych i asertywnych kulturowo muzułmańskich imigrantów. Ta szybko zmieniająca się sytuacja prowokuje pytania na temat Europy: czy zachowa ona swoją historyczną cywilizację czy stanie się w większości muzułmańskim kontynentem funkcjonującym według zasad szariatu.

Wilders (46 lat), twórca i przywódca Partii Wolności (PVV), jest niepodważalnym liderem tych Europejczyków, którzy chcą zachować swoją historyczną tożsamość. Jest tak dlatego, że on i PVV różnią się od większości innych, nacjonalistycznych i anty-imigracyjnych partii w Europie.

PVV jest partią wolnościową i związaną z głównym nurtem konserwatywnym, bez korzeni neofaszystowskich, fanatyzmu, wiary w teorie spiskowe, antysemityzmu czy innych form ekstremizmu. (Wilders publicznie powołuje się na Ronalda Reagana). Wskaźnikiem tego umiarkowanego stanowiska jest długotrwałe przyjazne nastawienie Wildersa wobec Izraela. Mieszkał w Izraelu dwa lata, odwiedzał ten kraj wielokrotnie i jest adwokatem przeniesienia ambasady holenderskiej do Jerozolimy.

W dodatku Wilders jest przywódcą z zasadami, charyzmatycznym i obytym, który szybko stał się jednym z najbardziej wpływowych polityków w Holandii. Chociaż wyraża swoje zdanie na różne tematy, islam i muzułmanie pozostają w centrum jego zainteresowania. W przeciwieństwie do zwyczajowej zachowawczej postawy polityków holenderskich, nazywa Mahometa diabłem i żąda, by muzułmanie „wycięli połowę Koranu, jeśli chcą pozostać w Holandii”. W szerszej perspektywie uważa cały islam za problem, nie tylko jego patologiczną wersję – islamizm.

- - - - - - - - - - - - - - Reklama - - - - - - - - - - - - -

Czytaj więcej na danielpipes.org

Zmieniamy się!

Wkrótce nasza strona będzie dostarczała więcej unikalnych treści
W tym celu musimy też przebudować jej obecny wygląd.
Jeżeli jesteś z nami, czytasz nas, chcesz wesprzeć nasz rozwój kliknij link w prawym dolnym w rogu.
(Dopisek: „zmiana strony”)

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook