Dlaczego arcybiskup chce, żebyśmy rozumieli dżihadystów?

image001
Abp. Welby zwiedza meczet Al-Aksa w Jerozolimie
| Brak komentarzy|
image_pdfimage_print

Rod Liddle

Alleluja wszystkim. Arcybiskup Canterbury znowu poucza. Justin Welby powiedział, że musimy postarać się lepiej zrozumieć radykalny islam.

Według dżihadystów – wyjaśniał ostatnio arcybiskup, bardzo cierpliwie – żyją oni w czasach ostatecznej wojny z chrześcijanami i Żydami, więc zabijanie tych dżihadystów jest dokładnie tym, czego oczekują. To im potwierdza, że mają rację i daje im szczęście.

Dzięki, Justin. Skoro już zrozumieliśmy ten istotny aspekt, co radzisz nam z tym zrobić? Mamy ich zaprosić na obiadek i partyjkę Twistera? Tego Justin nie wyjaśnił. A mnie się wydaje, że skoro zabijanie ich daje im szczęście – i z pewnością daje szczęście także i mnie – to mamy tutaj sytuację „każdy wygrywa”. Co miałoby nam się w tym nie podobać?

Zrozumienie to jednak nie wszystko – jak powiedzieliby nam chrześcijanie z Bliskiego Wschodu z odciętymi głowami, gdyby jeszcze je mieli. Narzucanie nam zrozumienia jest w pewnym sensie unikiem. Jest to próba ukrycia się przed światem takim, jaki jest i postrzegania go takim, jakim chcielibyśmy go widzieć. To bardzo dobrze znana słabość liberalnej lewicy.

Veronica Franco, na podstawie: http://blogs.spectator.co.uk/

————————-

Rod Liddle jest redaktorem „The Spectator”, gdzie publikuje cotygodniowy felieton. Pisze równeiż do „The Sunday Times” i „The Sun”.

Chętnie nas czytasz?

Od 9 lat w Polsce informujemy o zagrożeniu politycznym islamem.
Dostarczamy unikalne treści, publikujemy teksty naukowe, bierzemy udział w konferencjach, a także wpływamy na inne media i polityków.
Dzięki wsparciu jesteśmy w stanie utrzymać niezależność i zrealizować nasz cel:

Demokratyczna Europa wolna od islamskiego fundamentalizmu.

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook

Komentarze