Dla Departamentu Stanu terroryzm już nie jest islamski

Departament stanu USA
| 2 komentarzy|
image_pdfimage_print

Amerykański Departament Stanu usunął słowa “islam” i “muzułmański” z dokumentu ostrzegającego przed terroryzmem.

W liczącym 2 tysiące słów memorandum przeznaczonym dla obywateli USA na całym świecie, słowo „islam” pojawia się tylko wtedy, gdy stanowi część nazwy jakiejś grupy (np. Islamski Ruch Uzbekistanu), a także, kiedy jest mowa o „antyislamskich filmach i rysunkach satyrycznych”, związanych z antyzachodnimi protestami muzułmanów we wrześniu ub. roku.

Termin „islamistyczny” został użyty tylko raz – przy opisie grup ekstremistycznych z Południowej Azji, takich jak Lashkar-e-Toiba.

Departament stanu USAW odniesieniu do ataków na chrześcijan w krajach islamistycznych, takich jak Nigeria czy Iran, dokument nie mówi o kościołach, lecz jedynie o „miejscach modlitwy”, nie nazywając wyznania, do którego należą i wymieniając je wśród innych obiektów – sklepów, restauracji, stadionów czy szkół zaatakowanych przez terrorystów.

PJ, na podst.: http://nation.foxnews.com/state-department/2013/02/21/state-dept-erases-muslim-islam-2000-page-terror memo?cmpid=NL_FiredUpFoxNation&lang=en#ixzz2Ld9jnTJU

Więcej na ten temat (angielski): http://cnsnews.com/news/article/state-dept-still-downplaying-religious-element-terrorist-threat-advisory

 

Chętnie nas czytasz?

Od 9 lat w Polsce informujemy o zagrożeniu politycznym islamem.
Dostarczamy unikalne treści, publikujemy teksty naukowe, bierzemy udział w konferencjach, a także wpływamy na inne media i polityków.
Dzięki wsparciu jesteśmy w stanie utrzymać niezależność i zrealizować nasz cel:

Demokratyczna Europa wolna od islamskiego fundamentalizmu.

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook

Komentarze