Deportowani imigranci odesłani do Europy

Szef MSW Pakistanu, Chaudhry Nisar Ali Khan
| Brak komentarzy|
image_pdfimage_print

Pakistan odesłał 30 z 49 deportowanych migrantów z powrotem do krajów europejskich.

Przy kontroli na lotnisku okazało się, że część z deportowanych migrantów nie może być przyjęta przez Pakistan z powodu braku dokumentów. Większość wróciła do Grecji. To pierwszy taki przypadek.

Grecy sądzili, że odsyłają do Pakistanu obywateli tego kraju, ponieważ ci legitymowali się dokumentami z Ambasady Pakistanu. Jednak Sarfraz Hussain, rzecznik prasowy pakistańskiego MSW, nazwał tych migrantów „niesprawdzonymi deportowanymi”. Pakistan nie chce przyjąć nikogo, kto nie ma odpowiednich dokumentów.

Kiedy samolot wylądował, wszyscy pasażerowie zostali przesłuchani i w efekcie 19 z nich pozwolono zostać na terenie kraju. Zajęła się nimi jednostka policyjna ds. handlu ludźmi. Lot był zorganizowany przez Frontex, agencję nadzoru granic Unii Europejskiej. 39 osób deportowano z Grecji, kolejnych 10 z Austrii i Bułgarii; 26 wróciło do Grecji.

Minister spraw wewnętrznych Pakistanu Chaudhry Nisar Ali Khan powiedział w ubiegłym miesiącu, że kraje europejskie odsyłają migrantów do krajów ich domiemanego pochodzenia nie sprawdzając ich narodowości. Pakistańczycy często próbują przedostać się do Europy wśród uchodźców z Afganistanu, Iraku czy Syrii, jednak kraje europejskie uważają ich za imigrantów ekonomicznych i odsyłają do domów.

GB na podstawie: http://www.nytimes.com/

 

Zmieniamy się!

Wkrótce nasza strona będzie dostarczała więcej unikalnych treści
W tym celu musimy też przebudować jej obecny wygląd.
Jeżeli jesteś z nami, czytasz nas, chcesz wesprzeć nasz rozwój kliknij link w prawym dolnym w rogu.
(Dopisek: „zmiana strony”)

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook