Departament Sprawiedliwości ma się odciąć od CAIR

CAIR
| 1 komentarz|
image_pdfimage_print

Amerykańscy legislatorzy żądają od prokuratora generalnego, żeby podlegający mu departament zerwał wszelkie relacje z Radą Stosunków Amerykańsko – Islamskich.

Zatwierdzony przez Izbę Reprezentatntów raport podatkowy dotyczący przyszłorocznych wydatków agend rządowych zawiera osobny dokument, który precyzuje, na co mogą wydawać pieniądze. W dokumencie tym zalecono, aby prokurator generalny Eric Holder poszedł w ślady FBI i zerwał stosunki swego departamentu z Radą Stosunków Amerykańsko-Islamskich, CAIR.

CAIR uznana została za „nieoskarżonego współsprawcę” w głośnej sprawie, w której Holy Land Foundation oskarżona była o przekazywanie funduszy organizacji terrorystycznej
FBI w swoim wewnętrznym kodeksie ma przepis zabraniający agentom angażowania się w jakąkolwiek współpracę z CAIR. FBI przerwało współpracę z CAIR w 2009 roku, po procesie Holy Land Foundation. Komitet kongresowy zachęca prokuratora generalnego do wprowadzenia podobnego zakazu dla urzędników departamentu.

Kongresman Frank Wolf (Rep.), który prezentował raport, powiedział: „FBI prowadzi właściwą politykę i Departament powinien ją naśladować. Zalecamy także, żeby prokurator generalny nie spotykał się z członkami CAIR”. Departament Sprawiedliwości nie skomentował tych zaleceń, ale zdaniem Wolfa zastosuje się do nich.

Komitet zalecił także FBI wprowadzenie podobnych obostrzeń wobec innych osób i grup określonych jako „nieoskarżeni współspiskowcy” w sprawach o terroryzm. Może to dotyczyć na przykład ISNA – Islamic Society of North America.

Tłum. Aniqa

http://dailycaller.com/house-report-urges-justice-dept-to-cut-ties-with-cair

 

Zmieniamy się!

Wkrótce nasza strona będzie dostarczała więcej unikalnych treści
W tym celu musimy też przebudować jej obecny wygląd.
Jeżeli jesteś z nami, czytasz nas, chcesz wesprzeć nasz rozwój kliknij link w prawym dolnym w rogu.
(Dopisek: „zmiana strony”)

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook