Dania zaostrza procedury dla imigrantów

| 2 komentarze|
image_pdfimage_print

Duński rząd, który w tym roku obciął już zasiłki dla osób ubiegających się o azyl, teraz utrudni imigrantom także otrzymanie duńskiego obywatelstwa.

1

„Uzyskanie duńskiego obywatelstwa jest czymś wyjątkowym, więc rozsądnym jest podniesienie wymagań w stosunku do osób, które chcą nazywać siebie Duńczykami”, powiedział agencji Ritzau duński minister ds. integracji, Inger Stojberg.

Kandydaci ubiegający się o naturalizację będę musieli wykazać się większymi umiejętnościami językowymi, a także być samowystarczalni finansowo przez cztery i pół roku w ciagu ostatnich pięciu lat. Do tej pory okres ten wynosił dwa i pół roku.

Aplikujący będą musieli uzyskać również lepsze wyniki z testów sprawdzających znajomość bieżących wydarzeń, odpowiadając na co najmniej 80 procent pytań, zamiast obecnych 73 procent.
W przypadku osób z kryminalną przeszłością okres oczekiwania na możliwość ubiegania się o obywatelstwo – od chwili otrzymania wyroku skazującego – zostanie wydłużony o 50 procent.

1 lipca tego roku Dania zdecydowała o ograniczeniu liczby uchodźców przyjmowanych w kraju. Określono też nowe zasady dotyczące przyznawania zasiłków dla osób ubiegających się o azyl. Od września kandydaci nie posiadający dzieci otrzymują 5945 koron (ok. 3400zł) w miejsce obowiązującej dotychczas stawki, wynoszącej 10 849 koron (ok. 6165 zł).

Bohun, na podst. www.france24.com

- - - - - - - - - - - - - - Reklama - - - - - - - - - - - - -

Zmieniamy się!

Wkrótce nasza strona będzie dostarczała więcej unikalnych treści
W tym celu musimy też przebudować jej obecny wygląd.
Jeżeli jesteś z nami, czytasz nas, chcesz wesprzeć nasz rozwój kliknij link w prawym dolnym w rogu.
(Dopisek: „zmiana strony”)

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook