Dania zaostrza procedury dla imigrantów

1
| 2 komentarzy|
image_pdfimage_print

Duński rząd, który w tym roku obciął już zasiłki dla osób ubiegających się o azyl, teraz utrudni imigrantom także otrzymanie duńskiego obywatelstwa.

1

„Uzyskanie duńskiego obywatelstwa jest czymś wyjątkowym, więc rozsądnym jest podniesienie wymagań w stosunku do osób, które chcą nazywać siebie Duńczykami”, powiedział agencji Ritzau duński minister ds. integracji, Inger Stojberg.

Kandydaci ubiegający się o naturalizację będę musieli wykazać się większymi umiejętnościami językowymi, a także być samowystarczalni finansowo przez cztery i pół roku w ciagu ostatnich pięciu lat. Do tej pory okres ten wynosił dwa i pół roku.

Aplikujący będą musieli uzyskać również lepsze wyniki z testów sprawdzających znajomość bieżących wydarzeń, odpowiadając na co najmniej 80 procent pytań, zamiast obecnych 73 procent.
W przypadku osób z kryminalną przeszłością okres oczekiwania na możliwość ubiegania się o obywatelstwo – od chwili otrzymania wyroku skazującego – zostanie wydłużony o 50 procent.

1 lipca tego roku Dania zdecydowała o ograniczeniu liczby uchodźców przyjmowanych w kraju. Określono też nowe zasady dotyczące przyznawania zasiłków dla osób ubiegających się o azyl. Od września kandydaci nie posiadający dzieci otrzymują 5945 koron (ok. 3400zł) w miejsce obowiązującej dotychczas stawki, wynoszącej 10 849 koron (ok. 6165 zł).

Bohun, na podst. www.france24.com

Chętnie nas czytasz?

Od 9 lat w Polsce informujemy o zagrożeniu politycznym islamem.
Dostarczamy unikalne treści, publikujemy teksty naukowe, bierzemy udział w konferencjach, a także wpływamy na inne media i polityków.
Dzięki wsparciu jesteśmy w stanie utrzymać niezależność i zrealizować nasz cel:

Demokratyczna Europa wolna od islamskiego fundamentalizmu.

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook

Komentarze