Dania: Proces o zamiar zabójstwa karykaturzysty

kurt-westergaard-2
| 11 komentarzy|
image_pdfimage_print

Przed sądem w duńskim Arhus rozpoczął się proces 29-letniego Somalijczyka oskarżonego o zamiar zamordowania duńskiego rysownika Kurta Westergaarda, twórcy karykatur Mahometa.

Posiedzenie trybunału pierwszej instancji zostało przeniesione do pomieszczenia w sądzie apelacyjnym z powodu dużego zainteresowania mediów. Towarzyszą mu zaostrzone środki bezpieczeństwa: na miejscu pojawili się policjanci z psami, ustawiono bramki wykrywające metale.

Według zeznań rysownika, Mohamed Geele, którego nazwisko zostało ujawnione po raz pierwszy, wtargnął rok temu w środku nocy do jego domu uzbrojony w siekierę i nóż, krzycząc, że chce go zabić.

75-letni Westergaard uratował się chowając się w łazience, zanim policja zatrzymała podejrzanego raniąc go dwukrotnie.

– Mój klient przyznaje się jedynie do posiadania broni białej i wtargnięcia do obcego domu – oświadczył podczas posiedzenia adwokat Somalijczyka.

Napastnikowi, który przed aresztowaniem 1 stycznia 2010 roku nie był karany, grozi dożywocie. Jest oskarżony o terroryzm i próbę zabójstwa oraz o napaść na policjanta i nielegalne posiadanie broni.

Więcej na: interia.pl

Chętnie nas czytasz?

Od 9 lat w Polsce informujemy o zagrożeniu politycznym islamem.
Dostarczamy unikalne treści, publikujemy teksty naukowe, bierzemy udział w konferencjach, a także wpływamy na inne media i polityków.
Dzięki wsparciu jesteśmy w stanie utrzymać niezależność i zrealizować nasz cel:

Demokratyczna Europa wolna od islamskiego fundamentalizmu.

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook

Komentarze