Dania: Pozytywne strony wielokulturowości w święta

islam-christian-symbols
| 4 komentarzy|
image_pdfimage_print

Muzułmanie oraz wyznawcy innych religii chętnie zastąpią chrześcijańskich kolegów w pracy 24 grudnia w Wigilię, by mogli oni spokojnie świętować, donosi Jydske Vestkysten.

islam-christian-symbols

Wielu lekarzy i pielęgniarek chce mieć wolne w nadchodzące święta, z pomocą przychodzą ich muzułmańscy koledzy, którzy biorą zmiany w niepopularnym okresie.

Kirsten Carlsen kierowniczka wydziału opieki domowej w Kolding zostanie zastąpiona przez pracownika muzułmanina. „Ci ludzie zasługują na uznanie, ponieważ dobrowolnie biorą zmiany, kiedy inni chcieliby mieć wolne, to wiele znaczy dla koleżeństwa”, uważa Carlsen.

Podobne doświadczenia ma Birgitte Stenderup szefowa wydziału Pielęgniarstwa i Opieki w urzędzie miasta w Esbejerg. Mówi, że muzułmańscy pracownicy sprawdzają się, jeśli chodzi o zapewnienie mieszkańcom przyjemnego czasu w Wigilię, nawet jeżeli sami wyznają inną wiarę. Mogą z kolei liczyć na wolne w czasie, kiedy sami woleliby unikać pracowania.

Sune Lægaard, badacz wielokulturowości z Uniwersytetu Roskilde, twierdzi, że mamy tendencję do pomijania pozytywnych aspektów różnorodności kulturowej. „Problemy zajmują wiele miejsca w debacie, ale zmiany w Wigilię są trwałym przykładem tego jak często zaletą jest różnorodność w miejscu pracy”, mówi.(jk)

JW na podst. Islamineurope.blogspot.com
http://islamineurope.blogspot.com/2010/12/denmark-muslims-saving-christmas.html?utm_source=feedburner&utm_medium=feed&utm_campaign=Feed%3A+IslamInEurope+%28Islam+in+Europe%29&utm_content=Google+Feedfetcher

Chętnie nas czytasz?

Od 9 lat w Polsce informujemy o zagrożeniu politycznym islamem.
Dostarczamy unikalne treści, publikujemy teksty naukowe, bierzemy udział w konferencjach, a także wpływamy na inne media i polityków.
Dzięki wsparciu jesteśmy w stanie utrzymać niezależność i zrealizować nasz cel:

Demokratyczna Europa wolna od islamskiego fundamentalizmu.

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook

Komentarze