Dania: islamiści rządzą klubem piłkarskim

Prezes Mansoor – trzeci od prawej (foto: Copenhagen Post)
| 3 komentarzy|
image_pdfimage_print

Członkowie ekstremistycznej grupy Hizb ut-Tahrir, Zahid Mansoor i Ibrahim Atrach weszli w ub. roku do zarządu klubu piłkarskiego Brøndby Strand. Mansoor jest obecnie prezesem klubu, a Atrach skarbnikiem.

Kirstine Sinclair z Uniwersytetu Południowej Danii, badająca działalność HuT, obawia się, że muzułmańscy zarządcy klubu wykorzystają swoją pozycję do nawracania członków klubu na islam, jak też do wprowadzania elementów prawa szariatu, takich jak dyskryminacja żydów i homoseksualistów czy zakaz picia alkoholu.

W wywiadzie dla dziennika „Ekstra Bladet” pani Sinclair powiedziała: „To jest bardzo przykre, że członkowie Hizb ut-Tahrir prowadzą klub, dzięki któremu mają wpływ na młodych chłopców i mężczyzn. Mansoor i Atrach są przeciwni wartościom demokratycznym i jawnie dyskryminują żydów i homoseksualistów”.  Założenia te są wyraźnie określone w programie organizacji.

Prezes Mansoor – trzeci od prawej (foto: Copenhagen Post)
Prezes Mansoor – trzeci od prawej (foto: Copenhagen Post)

Mansoor po przejęciu władzy w klubie od razu wprowadził zakaz sprzedaży alkoholu podczas meczów. „Alkohol nie idzie w parze z piłką nożną”, powiedział „Extra Bladet”. Wiele osób zaczęło obawiać się, że za chwilę zarząd zabroni sprzedarzy hotdogów i parówek, w których jest mięso wieprzowe. Mansoor odniósł się do tych obaw tak: „Jeśli chodzi o mięso wieprzowe, to nie będziemy wpływać na to, co sprzedają dzierżwcy w swoich budkach”. Muzułmański prezes „gwarantuje na 100%”, że religia nie będzie mieszana z piłką nożną. „Nie ma się absolutnie czego obawiać” – dodał na koniec.

KG, na podst. http://cphpost.dk/news/members-of-islamist-group-controlling-local-football-club.9475.html

 

Zmieniamy się!

Wkrótce nasza strona będzie dostarczała więcej unikalnych treści
W tym celu musimy też przebudować jej obecny wygląd.
Jeżeli jesteś z nami, czytasz nas, chcesz wesprzeć nasz rozwój kliknij link w prawym dolnym w rogu.
(Dopisek: „zmiana strony”)

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook