Dania: fiasko integracji Palestyńczyków

Palestyńscy imigranci
| 9 komentarzy|
image_pdfimage_print

Nie udała się  integracja grupy bezpaństwowych Palestyńczyków w Danii. Tylko 1/3 z nich pracowała, a w ciągu 20 lat pobytu prawie 20% otrzymało wyroki pozbawienia wolności.

W 1992 roku grupa Palestyńczyków z Libanu (bezpaństwowców) schroniła się w kościele Blågård w Kopenhadze. Kiedy odrzucono ich wniosek o azyl, zaczęli wraz wraz z grupą duńskich aktywistów okupować kościół.. Pod naciskiem opinii publicznej lewicowa wówczas większość parlamentarna uchwaliła specjalną ustawę mającą zastosowanie tylko do tej grupy libańskich Palestyńczyków. Ustawa przyznała im prawo pobytu w Danii.

Palestyńscy imigranci
Palestyńscy imigranci

Badanie przeprowadzone przez ministra ds. integracji, Sørena Pinda po prawie 20 latach ujawnia fiasko procesu integracyjnego tej grupy. Z 321 Palestyńczyków, którzy otrzymali prawo pobytu, w roku 2009 roku 218 było na zasiłku. Statystyki kryminalne też nie są optymistyczne. 63 osoby otrzymały wyrok skazujący na więzienie, a 114 zostało ukaranych grzywną.(rol)

Oprac. JW

islamineurope.blogspot.com

Chętnie nas czytasz?

Od 9 lat w Polsce informujemy o zagrożeniu politycznym islamem.
Dostarczamy unikalne treści, publikujemy teksty naukowe, bierzemy udział w konferencjach, a także wpływamy na inne media i polityków.
Dzięki wsparciu jesteśmy w stanie utrzymać niezależność i zrealizować nasz cel:

Demokratyczna Europa wolna od islamskiego fundamentalizmu.

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook

Komentarze