Dania: dziennikarze nie chcą przepraszać za karykatury

Wydrukowane karykatury
| Brak komentarzy|
image_pdfimage_print

38 dziennikarzy duńskiej gazety „Politiken” w zamieszczonym w sobotę na jej łamach liście sprzeciwia się przepraszaniu muzułmanów za opublikowanie w 2008 roku karykatury Mahometa.

Wydrukowane karykatury
Wydrukowane karykatury

Gazeta zamieściła przeprosiny w ub. tygodniu. Była to część ugody zawartej z saudyjskim prawnikiem reprezentującym 11 muzułmańskich ugrupowań z całego świata. Decyzja ta wywołała krytykę ze strony innych duńskich mediów, które do tej pory jednomyślnie odmawiały przepraszania za przedrukowanie karykatury. – Ugoda sprawia wrażenie, że żałujemy naszego dziennikarstwa, a nie ma do tego podstaw – napisali dziennikarze. Obawiają się, że ugoda może wpłynąć na wolność wypowiedzi.

Dwanaście kontrowersyjnych karykatur proroka Mahometa (Islam zabrania przedstawiania jego wizerunków) ukazało się po raz pierwszy w 2005 roku w duńskim dzienniku „Jyllands-Posten”. Na początku 2006 roku publikacja wywołała masowe wystąpienia przeciwko Danii, głównie w świecie islamskim.

Więcej na: onet.pl

Chętnie nas czytasz?

Od 9 lat w Polsce informujemy o zagrożeniu politycznym islamem.
Dostarczamy unikalne treści, publikujemy teksty naukowe, bierzemy udział w konferencjach, a także wpływamy na inne media i polityków.
Dzięki wsparciu jesteśmy w stanie utrzymać niezależność i zrealizować nasz cel:

Demokratyczna Europa wolna od islamskiego fundamentalizmu.

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook

Komentarze