Dania: 55% muzułmanów chce zakazu krytyki religii

zakaz-krytyki-religii
| 4 komentarzy|
image_pdfimage_print

Duński mętlik: 55% muzułmanów chce zakazu krytyki religii, 75% uważa demokrację za najlepszy system, 90% głosowałoby na lewicę.

W Danii opublikowano badania na temat stosunku muzułmanów do wolności słowa i krytyki religii. 55% z nich jest zdania, że należy zakazać całkowicie krytyki religii. Jak mówi jedna z badanych Ezma Ozkan: „Myślę, że powinniśmy zakazać krytykowania religii, ponieważ powinniśmy szanować się nawzajem.”

zakaz-krytyki-religiiJeżeli chodzi o szczególne przypadki jak karykatury Mahometa to 64% uważa, że należy ograniczać wolność słowa. Widzą w tym prowokację przeciwko muzułmanom.

Co ciekawe 75% muzułmanów w Danii uważa, że demokracja jest najlepszym rodzajem ustroju i nie widzi sprzeczności ze swoimi poglądami na wolność słowa.

A jeżeli mowa o demokracji, to w wyborach 90% muzułmanów poparłoby w Danii lewicę jak podaje raport zrobiony przez instytu Capacent.

Jan Wójcik na podst. islamineurope.blogspot.com

Chętnie nas czytasz?

Od 9 lat w Polsce informujemy o zagrożeniu politycznym islamem.
Dostarczamy unikalne treści, publikujemy teksty naukowe, bierzemy udział w konferencjach, a także wpływamy na inne media i polityków.
Dzięki wsparciu jesteśmy w stanie utrzymać niezależność i zrealizować nasz cel:

Demokratyczna Europa wolna od islamskiego fundamentalizmu.

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook

Komentarze