Dania: 55% muzułmanów chce zakazu krytyki religii

Duński mętlik: 55% muzułmanów chce zakazu krytyki religii, 75% uważa demokrację za najlepszy system, 90% głosowałoby na lewicę.

W Danii opublikowano badania na temat stosunku muzułmanów do wolności słowa i krytyki religii. 55% z nich jest zdania, że należy zakazać całkowicie krytyki religii. Jak mówi jedna z badanych Ezma Ozkan: „Myślę, że powinniśmy zakazać krytykowania religii, ponieważ powinniśmy szanować się nawzajem.”

zakaz-krytyki-religiiJeżeli chodzi o szczególne przypadki jak karykatury Mahometa to 64% uważa, że należy ograniczać wolność słowa. Widzą w tym prowokację przeciwko muzułmanom.

Co ciekawe 75% muzułmanów w Danii uważa, że demokracja jest najlepszym rodzajem ustroju i nie widzi sprzeczności ze swoimi poglądami na wolność słowa.

A jeżeli mowa o demokracji, to w wyborach 90% muzułmanów poparłoby w Danii lewicę jak podaje raport zrobiony przez instytu Capacent.

Jan Wójcik na podst. islamineurope.blogspot.com

Udostępnij na
Video signVideo signVideo signVideo sign
Avatar photo

Piotr S. Ślusarczyk

Doktorant UKSW, badacz islamu politycznego, doktor polonistyki UW; współprowadzący portal Euroislam.pl; dziennikarz telewizyjny i radiowy.

Inne artykuły autora:

Islamski radykalizm we Francji ma się dobrze

Wojna Izraela z Hamasem: błędy, groźby i antyizraelskie nastroje

Dzihadyści zaatakowali w Rosji