Dalajlama: okrucieństwa ISIS są niewyobrażalne

1
| 6 komentarzy|
image_pdfimage_print

Przywódca duchowy Tybetańczyków potępił obecną przemoc w Iraku, Syrii i Nigerii w swoim przemówieniu na festiwalu w Glastonbury Stone Circle.

1

Dalajlama publicznie skrytykował przemoc i morderstwa, których dopuszcza się ISIS w Afryce i na Bliskim Wschodzie. Przemawiając w Glastonbury, gdzie znajduje się megalityczny krąg kamienny, powiedział: „Wiele problemów, których doświadczamy, sami stworzyliśmy.

Przemoc tworzy się właśnie teraz w Syrii, Iraku i Nigerii. Ludzie zabijają się nawzajem w imię religji. To nie do pomyślenia. Nieście przesłanie miłości, tolerancji i przebaczenia. Nie ma nic złego w przekonaniach religijnych, ale niektórym zwolennikom religii brakuje zasad moralnych i przekonań. Tak, jestem buddystą i Azjatą, Jego Świątobliwością Dalajlamą, ale jesteśmy jedną istotą ludzką”.

Ponad 1000 uczestników festiwalu zgromadziło się w niedzielę rano w Stone Circle, aby usłyszeć mowę Dalajlamy. Kiedy wchodził na scenę, tlum odśpiewał spotanicznie „Happy Birthday”, mimo że nie były to urodziny Dalajlamy. Dalajlama zażartował, że muzyka nie dostarczyła mu zbyt dużo przyjemności, ale pomimo tego cieszył się swoimi doznaniami w Glastonbury.

„Samym celem naszego życia jest szczęśliwe życie. Nikt nie wie, co się stanie, ale nadzieja jest podstawą naszego życia. Niektórzy stracili nadzieję, ale to nastawienie psychiczne skraca ich żywot”, mówił.

Zmieniamy się!

Wkrótce nasza strona będzie dostarczała więcej unikalnych treści
W tym celu musimy też przebudować jej obecny wygląd.
Jeżeli jesteś z nami, czytasz nas, chcesz wesprzeć nasz rozwój kliknij link w prawym dolnym w rogu.
(Dopisek: „zmiana strony”)

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook