Dalajlama: okrucieństwa ISIS są niewyobrażalne

1
| 6 komentarzy|
image_pdfimage_print

Przywódca duchowy Tybetańczyków potępił obecną przemoc w Iraku, Syrii i Nigerii w swoim przemówieniu na festiwalu w Glastonbury Stone Circle.

1

Dalajlama publicznie skrytykował przemoc i morderstwa, których dopuszcza się ISIS w Afryce i na Bliskim Wschodzie. Przemawiając w Glastonbury, gdzie znajduje się megalityczny krąg kamienny, powiedział: „Wiele problemów, których doświadczamy, sami stworzyliśmy.

Przemoc tworzy się właśnie teraz w Syrii, Iraku i Nigerii. Ludzie zabijają się nawzajem w imię religji. To nie do pomyślenia. Nieście przesłanie miłości, tolerancji i przebaczenia. Nie ma nic złego w przekonaniach religijnych, ale niektórym zwolennikom religii brakuje zasad moralnych i przekonań. Tak, jestem buddystą i Azjatą, Jego Świątobliwością Dalajlamą, ale jesteśmy jedną istotą ludzką”.

Ponad 1000 uczestników festiwalu zgromadziło się w niedzielę rano w Stone Circle, aby usłyszeć mowę Dalajlamy. Kiedy wchodził na scenę, tlum odśpiewał spotanicznie „Happy Birthday”, mimo że nie były to urodziny Dalajlamy. Dalajlama zażartował, że muzyka nie dostarczyła mu zbyt dużo przyjemności, ale pomimo tego cieszył się swoimi doznaniami w Glastonbury.

„Samym celem naszego życia jest szczęśliwe życie. Nikt nie wie, co się stanie, ale nadzieja jest podstawą naszego życia. Niektórzy stracili nadzieję, ale to nastawienie psychiczne skraca ich żywot”, mówił.

Chętnie nas czytasz?

Od 9 lat w Polsce informujemy o zagrożeniu politycznym islamem.
Dostarczamy unikalne treści, publikujemy teksty naukowe, bierzemy udział w konferencjach, a także wpływamy na inne media i polityków.
Dzięki wsparciu jesteśmy w stanie utrzymać niezależność i zrealizować nasz cel:

Demokratyczna Europa wolna od islamskiego fundamentalizmu.

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook

Komentarze