Dalajlama chce dialogu z Państwem Islamskim

image001
| 1 komentarz|
image_pdfimage_print

W wywiadzie udzielonym włoskiemu dziennikowi „La Stampa” XIV Dalajlama Tenzin Gjaco ocenił, iż nie ma innej drogi niż dialog z Państwem Islamskim.

Przebywający w Bagalore na konferencji poświęconej pokojowi i gospodarce przywódca Tybetańczyków oświadczył, że nawet w przypadku tak zaciekłego wroga, jakim jest ISIS, niezbędne jest prowadzenie dialogu.

Zapytany o rozwiązanie sytuacji Dalajlama odpowiedział : « Należy prowadzić dialog, słuchać, rozumieć, przede wszystkim mieć szacunek dla innych. Nie ma innej ścieżki”. „Islam jest religią pokoju, osoby nietolerancyjne szkodzą swojej własnej wierze i własnym braciom”, dodał Tenzin Gjaco, krytykując ideologię kalifatu.

Zapytany z kolei o sytuację w Birmie, gdzie buddyjska większość prześladuje muzułmańską mniejszościową grupę etniczną Rohingya, Dalajlama potępił to podejście: „Nie utrzymuję z nimi kontaktu, ale nikt nie powinien nikogo prześladować”.

Bohun, na podst. http://www.liberation.fr/

Chętnie nas czytasz?

Od 9 lat w Polsce informujemy o zagrożeniu politycznym islamem.
Dostarczamy unikalne treści, publikujemy teksty naukowe, bierzemy udział w konferencjach, a także wpływamy na inne media i polityków.
Dzięki wsparciu jesteśmy w stanie utrzymać niezależność i zrealizować nasz cel:

Demokratyczna Europa wolna od islamskiego fundamentalizmu.

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook

Komentarze